Zaloguj się | Rejestracja

Domy dziecka w Brodnicy gotowe

poniedziałek, 15 października 2018 r., godz. 13:38  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 15 października w Brodnicy odbyło się uroczyste otwarcie dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych. Już niebawem podopieczni z domu dziecka przy ulicy Tylnej przeprowadzą się do dwóch nowych budynków przy ulicy Słonecznej 26.Uroczyście przecięto wstęgę i tym samym oddano do użytku dwa domy dziecka w Brodnicy. Budynki, które powstały są wolnostojące, niepodpiwniczone, piętrowe o powierzchni użytkowej 324,5 m kwadratowego każdy. Całkowita wartość projektu po przeprowadzeniu postępowań przetargowych wyniosła: 3 146 014 zł, w tym wkład niepieniężny w postaci gruntu - 763 000 zł, a wydatki finansowe: 2 383 014 zł. Dofinansowanie z EFRR to 1 380 120 zł.

Dzieci, które niebawem zasiedlą domy będą miały do dyspozycji dwuosobowe pokoje, a nie jak do tej pory, 3,4 - osobowe. W przestronnych kuchniach, połączonych z salonami, znajduje się nowoczesny i bezpieczny sprzęt, aby młodzież mogła samodzielnie przygotowywać posiłki. Domy zostały umeblowane i wyposażone w urządzenia oświetleniowe, sprzęt kuchenny, ADG i RTV. Do dyspozycji wychowanków, którzy zamieszkają w dwuosobowych pokojach, zakupiono 14 laptopów - po jednym na pokój. W ich otoczeniu zbudowano boisko wielofunkcyjne, parking, chodniki, postawiono dwa blaszane garaże, zagospodarowano teren zielenią.

Uroczystość, która odbyła się w poniedziałek, 15 października rozpoczął starosta brodnicki Piotr Boiński, który przywitał zaproszonych gości. Po nim głos zabrała dyrektor Domu Dziecka nr 1 w Brodnicy Justyna Ignalewska, która powiedziała między innymi: - Bardzo wszystkim dziękujemy za ogromną pomoc. Nowe domy potrzebują gości, więc liczę, że wszystkie osoby, które nam pomogły, będą nas w tych domach odwiedzać.

Po przemówieniach zaproszonych gości i wręczeniu prezentów dla podopiecznych, odbyły się występy artystyczne dzieci z Domu Dziecka nr 1, poświęcenie budynku i przecięcie wstęgi. Przekazano też symboliczne klucze do nowych budynków i rozpoczęło się ich zwiedzanie. Już niebawem podopieczni z domu dziecka przy ulicy Tylnej przeprowadzą się do dwóch nowych budynków przy ulicy Słonecznej 26.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: starosta brodnicki Piotr Boiński, poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński i wiceprzewodnicząca Anna Kupczyk, wicestarosta Mariusz Klonowski, burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz, wójt gminy Osiek Kazimierz Wofram, wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski, duchowieństwo, przedstawiciele policji i wojska.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Oś priorytetowa 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry, Działanie 6.1 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną, Poddziałanie 6.1.2 Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Schemat: Placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodzinne domy dziecka.


reklama

Uroczyste otwarcie dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama