Zaloguj się | Rejestracja

Wizyta w Polessku

poniedziałek, 08 października 2018 r., godz. 07:07  |  Wersja do druku

W dniach 27 – 28 września delegacja brodniczan uczestniczyła w VI Festiwalu Szkolnictwa Zawodowego, który odbywał się w College’u Budownictwa i Profesjonalnych Technologii w Polessku (obwód kaliningradzki) – partnerskiej szkole Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.Do Rosji wyjechali naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Czajkowski, wicedyrektorzy CKZiU - Włodzimierz Gaca i Jarosław Hiszpański oraz nauczycielka języka rosyjskiego Beata Zakrzewska. Uroczystości w polesskiej szkole były poświęcone szkolnictwu zawodowemu, które może być drogą do kariery. Delegacja brodniczan zapoznała się z ofertą edukacyjną wielu szkół zawodowych z obwodu kalingradzkiego, podziwiała efekty pracy uczniów kształcących się w różnych zawodach, a także obejrzała program artystyczny w wykonaniu uczniów z 12 szkół biorących udział w festiwalu.

Brodniczanie zwiedzili też odrestaurowaną piwowarnię, muzeum "Stara Szkoła" w budynku dawnej szkoły pruskiej oraz nową, funkcjonującą od trzech lat szkołę – bardzo nowoczesną, z pracowniami wyposażonymi w sprzęt najnowszej generacji. Warto przypomnieć, że współpraca CKZiU w Brodnicy ze szkołą w Polessku rozpoczęła się w 2014 roku po podpisaniu umowy partnerskiej. Głównym celem współpracy jest przeciwdziałanie uprzedzeniom obciążającym stosunki między sąsiadującymi narodami, przybliżenie wiedzy o współczesnej Polsce i Rosji oraz pogłębienie wiedzy o historii i kulturze obu narodów.

Dzięki dofinansowaniu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia szkoły zrealizowały wspólnie dwa projekty: "Młodzież na współczesnym rynku pracy – szanse, wyzwania i obawy" oraz "Katolicyzm i prawosławie - dwa wyznania, jedna wiara". Zaproszenie delegacji z Brodnicy na wrześniowe uroczystości dowodzi, że cel umowy partnerskiej został osiągnięty i obie szkoły chcą kontynuować współpracę i wymieniać się doświadczeniami związanymi z kształceniem zawodowym. Więcej informacji o projekcie polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży realizowanym w CKZiU na stronie szkoły: http://ckziubrodnica.pl/mazurska28/wymiana-polsko-rosyjska.html


reklama

Źródło: Barbara Stefańska

Wizyta w Polessku/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama