Zaloguj się | Rejestracja

XVIII Bieg po schodach

wtorek, 25 września 2018 r., godz. 07:13  |  Wersja do druku

Nie było łatwo. Bieganie po schodach i to w dodatku bardzo stromych, do łatwych rzeczy nie należy. Na szczęście pogoda zmieniła się w jesienną, co bardzo pomogło "schodowym" biegaczom. W sobotę, 22 września w Górznie odbył się XVIII Bieg po schodach.W jesienną, wrześniową sobotę spotkano się przy Ośrodku Wypoczynkowym "Zielone Wzgórze". Pogoda dopisała, jak tu bowiem miało padać, gdy młodzi i starsi pokazali swoją znakomitą kondycję, biegając po schodach położonych na górznieńskich wzgórzach.

Start do osiemnastego biegu rozpoczął się o godzinie 10:30. Biegi odbywały się w dwóch etapach - starsi biegali po schodach położonych przy ulicy Bożogrobców i na schodach prowadzących do Ośrodka Edukacji Ekologicznej WILGA (razem 282 stopnie), a młodsi biegali tylko do WILGI. O zwycięstwie decydowała suma wyników z dwóch biegów.

77 zawodników podzielono na trzy kategorie wiekowe:
  • III klasy szkoły podstawowej i młodsi
  • IV – VI klasa szkoły podstawowe
  • VII klasa szkoły podstawowej i starsi

Zawody sprawnie przeprowadzili sędziowie Robert Sargalski i Jacek Warmiński. Dla zwycięzców przewidziano dyplomy i medale. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowane 20 nagród - niespodzianek, które ufundowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie.

Humory dopisywały, kondycja również, co widać na zdjęciach zamieszczonych w galerii. Biegającym kibicował Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, który wręczał także nagrody i pamiątkowe medale. Jak stwierdził burmistrz - jest to cykliczna impreza, która ma mobilizować mieszkańców do wysiłku i do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA ufundował ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników, który bardzo się przydał na rozgrzewkę, temperatura bowiem nie rozpieszczała. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowane nagrody, a także wszystkim przybyłym za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Sponsorami imprezy byli: Przedsiębiorstwo usług Komunalnych w Lipnie, Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA, Urząd Miasta i Gminy w Górznie i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno.


reklama

Wyniki XVIII Biegu po schodach 22.09.2018

Kategoria III klasy szkoły podstawowej i młodsi

Chłopcy:
1. Kacper Blinkiewicz – Górzno
2. Miłosza Mijakowski – Górzno
3. Ksawery Marciniak – Zaborowo

Dziewczęta:
1. Nadia Marciniak – Zaborowo
2. Emilia Walczyńska – Górzno
3. Julia Roszczyk – Górzno

Kategoria IV – VI klasa szkoły podstawowe

Chłopcy:
1. Franciszek Lisiński – Górzno
2. Michał Kruszewski – Górzno
3. Maciej Zulewski – Górzno

Dziewczęta:
1. Natalia Żbikowska – Górzno
2. Klaudia Aniszewska – Górzno
3. Nikola Marciniak – Zaborowo

Kategoria VII klasa szkoły podstawowej i starsi

Mężczyźni i chłopcy:
1. Krzysztof Magdziak – Zdroje
2. Kamil Dębiński – Szczutowo
3. Arkadiusz Faltynowski – Górzno

Kobiety i dziewczęta:
1. Julia Kruszewska – Szczutowo
2. Olga Żbikowska – Górzno
3. Daria Krzykalska – Górzno

XVIII Bieg po schodach:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama