Zaloguj się | Rejestracja

Jubileuszowy dąb posadzony w Brodnicy

czwartek, 20 września 2018 r., godz. 10:10  |  Wersja do druku

W środę, 19 września przed Starostwem Powiatowym w Brodnicy został posadzony pierwszy z jubileuszowych dębów dla uczczenia 20-lecia Powiatu Brodnickiego. Mierzącą około trzech metrów sadzonkę kolumnowego dębu "Monument" uroczyście posadzono na placu przed budynkiem starostwa.Dąb "Monument" to dość szybko rosnąca (ok. 80 cm na rok) kolumnowa odmiana dębu. Drzewo dorasta do 15 metrów wysokości i 5 metrów szerokości. Ma kolumnową koronę, kształtem przypominającą jajo. Może wytwarzać więcej niż jeden pień. Drzewo opatrzone zostało tabliczką z herbem powiatu oraz napisem "Dąb 20-lecia Powiatu Brodnickiego posadzony w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę", którą wbił w ziemię przed młodym dębem osobiście starosta Piotr Boiński.

Sadzonka dębu razem z ponad dwudziestoma innymi zostaną posadzone w każdej gminie powiatu brodnickiego. Uroczyste przekazanie jubileuszowych dębów burmistrzom i wójtom nastąpi w sobotę, 22 września, podczas głównej uroczystości z okazji 20-lecia Powiatu Brodnickiego, które odbędą się w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy przy ulicy Lidzbarskiej 14. Tam, na placu przed szkołą, o godz.11:00 posadzony zostanie też drugi jubileuszowy dąb. Starosta brodnicki zaprasza mieszkańców powiatu brodnickiego na to historyczne wydarzenie.

Na zaproszenie gospodarzy powiatu - starosty Piotra Boińskiego i przewodniczącego rady Romana Pytlasińskiego - w ceremonii uczestniczyli przewodniczący zarządu oraz rady poprzednich kadencji. Obecni byli: pierwszy brodnicki starosta po 1998 roku Leonard Kowalski oraz jego następca Waldemar Gęsicki, a także poprzedni przewodniczący rady - Julian Gołębiewski i Tomasz Wysocki.

W uroczystym zasadzeniu jubileuszowego dębu wziął również udział poseł Zbigniew Sosnowski, czynnie asystowali też: wicestarosta Mariusz Klonowski, przedstawiciele wydziałów urzędu Starosty Brodnickiego, młodzież z CZKiU, I LO w Brodnicy oraz dziennikarze.


reklama

Źródło: Przemysław Majchrzak brodnica.com.pl

Jubileuszowy dąb posadzony w Brodnicy:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama