Policja w Brodnicy informuje

czwartek, 13 września 2018 r., godz. 10:15  |  Wersja do druku

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środę, 12 września w miejscowości Tama Brodzka, na drodze krajowej nr 15. W wyniku zderzenia citroena z mercedesem, dwie osoby z citroena z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. To już drugi wypadek w tym samym dniu, w którym kierujący w starszym wieku nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

W środę, 12 września krótko przed godz. 14:00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tama Brodzka. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierujący citroenem 81-letni mężczyzna, wyjeżdżając z parkingu wewnętrznego na drogę krajową nr 15, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Nowego Miasta Lubawskiego mercedesowi. W wyniku zderzenia się pojazdów 81-letni kierowca citroena i jego 73 -letnia pasażerka, z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca mercedesa (54 l.) nie odniósł poważnych obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 81-letniemu mieszkańcowi Brodnicy. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Również w środę około godz. 10:50 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Al. Piłsudskiego w Brodnicy. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierujący oplem corsa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi. 78-letni kierujący oplem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. 18-latek, który kierował audi, nie odniósł obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i dokładne przyczyny zdarzenia.

We wtorek, 11 września dzielnicowi z Górzna pełniąc służbę na podległym terenie, w miejscowości Jastrzębie, zatrzymali do kontroli drogowej renault. W trakcie kontroli 38-letni kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie, na jaw wyszło, że obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dzielnicowi poddali mężczyznę badaniu alkotestem, po czym okazało się, że mieszkaniec powiatu brodnickiego prowadził pojazd będąc po użyciu alkoholu. Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie, mężczyzna będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy kryminalni, na początku bieżącego tygodnia zatrzymali 18-latka, którego podejrzewali o kradzieże z włamaniem na terenie gminy Zbiczno. Do pierwszych dwóch przestępstw doszło pod koniec sierpnia br. Sprawca włamał się do dwóch domków letniskowych, z których ukradł 3 telewizory, wędki, wiatrówki oraz gotówkę i alkohole. Na początku września brodniccy policjanci odnotowali kolejną kradzież z włamaniem, tym razem do pomieszczenia gospodarczego, z którego skradziono m.in. sprzęt elektryczny i klucze. Zebrany przez brodnickich kryminalnych materiał dowodowy, pozwolił na ustalenie i zatrzymanie sprawcy tych przestępstw. Brodniccy funkcjonariusze zatrzymali 18-latka w miejscu odbywania praktyk zawodowych. Nastolatek trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które chłopak przechowywał w miejscu swojego zamieszkania. Mieszkaniec gminy Zbiczno, usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem, za które odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp.sztab. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Zderzenia samochodów osobowych: