Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

środa, 12 września 2018 r., godz. 15:39  |  Wersja do druku

W dniu 12 września w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie 71 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wśród nich znalazł się projekt z gminy Brodnica.Samorząd województwa zakontraktował dotąd ponad połowę środków z puli, którą dysponuje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od początku jego realizacji podpisano już ponad 1320 umów o dofinansowanie projektów (702 z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 619 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego trafiło też na realizację ponad 600 przedsięwzięć w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Wśród wręczonych dziś umów są chociażby projekty dotyczące budowy, rozbudowy i wyposażenia świetlic i domów kultury na terenach wiejskich. To obiekty, z których będą korzystać także seniorzy, stąd wśród dofinansowanych przez nas przedsięwzięć znalazły się też projekty dotyczące tworzenia klubów seniora i finansowania usług opiekuńczych. Dostrzegamy ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi. Dlatego wspieramy tworzenie instytucjonalnych rozwiązań, takich jak domy dziennego pobytu czy kluby seniora oraz kierujemy środki na świadczenie usług domowych, czyli pomocy rodzinom osób, które wymagają całodobowej opieki – tłumaczył marszałek Piotr Całbecki.

Dofinansowanie trafiło między innymi na budowę ścieżek rowerowych w Grudziądzu oraz wzdłuż dróg gminnych i wojewódzkich w gminach Brodnica, Kęsowo i Waganiec. Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski odebrał umowę na dofinansowanie projektu "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 560 poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej z miejscowości Osiek przez wieś Gorczenica (gm. Brodnica) do miasta Brodnicy". Wartość całkowita projektu to 5 633 306,73 zł, a kwota dofinansowania to 1 983 982, 27 zł.

Projekt obejmuje budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku od miejscowości Osiek, przez miejscowość Gorczenica do Ronda Warszawskiego w Brodnicy. Początek ścieżki pieszo-rowerowej zlokalizowano w Brodnicy, około km 3+050 drogi wojewódzkiej, na skrzyżowaniu ulic Podgórnej – Długiej – Al. Józefa Piłsudskiego (Rondo Warszawskie), na wlocie ulicy Podgórnej. Ścieżka łączy się w tym miejscu z istniejącymi ciągami pieszym i rowerowym. Na początkowym odcinku (około 300 m) planuje się ścieżkę bezpośrednio przy krawędzi jezdni drogi wojewódzkiej, po jej prawej stronie.

Na dalszym odcinku przebieg ścieżki planuje się w odsunięciu od jezdni, za rowami i skarpami drogi wojewódzkiej. W niektórych miejscach, ze względu na niekorzystne ukształtowanie lub zagospodarowaniem terenu, ścieżkę planuje się zbliżyć do jezdni drogi wojewódzkiej w odległości minimum 0,5 m od krawędzi jezdni. Koniec odcinka projektuje się około km 9+680 drogi wojewódzkiej, w miejscowości Osiek, z dowiązaniem do istniejącego chodnika. W rejonach przejść dla pieszych ułożone będą płyty typu „FOCUS” z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych korzystających z przejścia. Przewiduje się częściową rozbiórkę nawierzchni drogowych w miejscach dowiązań planowanej ścieżki pieszo-rowerowej do istniejącego układu drogowego.

Podstawowe parametry ścieżki pieszo-rowerowej - szerokość ścieżki pieszo-rowerowej: 2,5 m, długość ścieżki 6 630 m. Inwestycja swoim zakresem obejmie: budowę ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zjazdów, budowę i przebudowę przepustów, budowę ściany oporowej, budowę i przebudowę elementów odwodnienia - rozbiórkę istniejących elementów zagospodarowania terenu, kolidujących z robotami budowlanymi - wycinkę drzew i krzewów - regulację i zabezpieczenie istniejących elementów sieci uzbrojenia terenu - montaż oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego - budowę oświetlenia
drogowego.


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama