Zaloguj się | Rejestracja

Pożegnanie lata w Górznie

niedziela, 26 sierpnia 2018 r., godz. 12:27  |  Wersja do druku

W sobotę, 25 sierpnia na górznieńskim Rynku żegnano lato. Były tańce i konkursy, a do zabawy przygrywał zespół TEKILLA. Gościem specjalnym imprezy było Radio 7 Mława, którego dziennikarze rozmawiali z mieszkańcami Górzna i łączyli się z popularnym programem "Wieczorynka Radia 7".Rynek w Górznie na czas imprezy został zamknięty. Nieustająca zabawa trwała do godziny 23:00, a do tańca przygrywał zespół TEKILLA, który grał typowo letnie i gorące rytmy. Stoiska gastronomiczne jak zwykle przygotowały pracowite Panie z KGW Gminy Górzno i Sołectwa Górzno Wybudowanie, które serwowały smakowite wyroby i wypieki. Swoje stoisko miało także Radio 7 z Mławy, które było gościem specjalnym imprezy. Były konkursy, a policjanci prezentowali najmłodszym swój sprzęt.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki witając przybyłych i zapraszając ich do wspólnej zabawy powiedział:

- Witam serdecznie wszystkich mieszkańców i przybyłych gości. Muzycznie przywitał Państwa zespół TEKILLA, który do godziny 23 będzie umilał czas i zachęcał do wspólnej zabawy. O wasze podniebienia zadbają przy swoich stoiskach panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Górzno i Sołectwa Górzno Wybudowanie. Gościem specjalnym jest Radio 7 z dziennikarzami Barbarą Małecką i Konradem Marcinczakiem, których znacie ze słyszenia, a dzisiaj macie okazje poznać ich osobiście. Będziemy się łączyć z popularnym programem "Wieczorynka Radia 7", który poprowadzi dyrektor radia Piotr Ploch. Dziękuję sponsorowi - Bankowi Spółdzielczemu w Brodnicy i druhom z OSP, którzy zabezpieczają ruch kołowy na Rynku. Dziękuję pracownikom, którzy mieli swój wkład w organizację imprezy i wszystkim życzę dobrej zabawy. Bawcie się wesoło.

O fenomenie, jakim w dzisiejszych czasach jest radio lokalne - jakim jest Radio 7 z Mławy, opowiedział nam dziennikarz i prezenter radiowy Konrad Marcinczak:

- Radio 7 z Mławy to w skali Polski ewenement. Ja nigdzie nie spotkałem się z radiem, gdzie pracuje tak mało osób, które wkładają tak wiele serca i radio ma tak wielu wiernych słuchaczy, którzy od samego rana potrafią umieścić na Facebooku swoje komentarze. Pracowałem w Polskim Radiu i wiem jak trudno jest zachęcić słuchaczy, żeby komentowali to, co dzieje się na antenie. Tu wydaje się być to proste i dla mnie Radio 7 Mława zdaje się być prawdziwym ewenementem. Prezentujemy muzykę, która nastraja optymistycznie na cały dzień, jest skoczna i taneczna. Generalnie pozwala ona milo rozpocząć dzień, tydzień, weekend, dobrze bawić się wieczorami. Nadajemy 24 godziny na dobę i mamy zasięg ogólnoświatowy. Nasza redakcja stara się, aby codziennie odwiedził nas gość, z którym porozmawiamy o ważnych sprawach dla regionu. Mamy serwis lokalny i ogólnopolski. Odwiedziliśmy Górzno, bo mamy tu wiernych słuchaczy, którzy słuchają nas cały czas. Ważny jest bowiem kontakt bezpośredni, którego niczym nie zastąpimy.

Zabawa zgromadziła mieszkańców i turystów, którzy integrowali się wyśmienicie, co też było jednym z celów tej imprezy. Było wesoło, tanecznie i tylko zdało by się westchnąć, że szkoda lata.


reklama

Pożegnanie lata w Górznie:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama