Zaloguj się | Rejestracja

Dożynki Gminne w Brzoziu

poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r., godz. 17:35  |  Wersja do druku

Dzisiejsza wieś to tradycje, ale też otwarcie na współczesność. Dlatego gminny plon składa się nie tylko z kłosowych wieńców i chleba. To również dzieło samorządu gminnego i zadania, które udaje się im realizować, aby z roku na rok mieszkańcom lepiej się żyło.W niedzielę, 19 sierpnia w Brzoziu odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. dziękczynną w podziękowaniu za plony. Po mszy orszak dożynkowy przemaszerował do zespołu wodno-parkowego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Głos zabrał wójt gminy Brzozie Bogusław Błaszkiewicz, który powitał przybyłych i podziękował rolnikom za ich całoroczny trud.

Następnie starostowie dożynek, które to zaszczytne funkcje w tym roku pełnili Anna i Eugeniusz Florkiewicz przekazali wójtowi Bogusławowi Błaszkiewiczowi i przewodniczącemu Rady Gminy Kazimierzowi Leśniewskiemu chleb dożynkowy, którym wedle zwyczaju podzielono się z przybyłymi na uroczystość, wśród których nie zabrakło też zaproszonych gości.

Po części oficjalnej i przemówieniach zaproszonych gości odbyła się część artystyczna. Panie z kół gospodyń wiejskich sowicie nakarmiły uczestników dożynek. Na ich stoiskach królowały regionalne i domowe smakołyki. Poza jadłem i napojami na dożynkach można było podziwiać i kupować wyroby rękodzielnicze, biżuterię, czy zabawki. Dla dzieci przygotowano plac zabaw i liczne konkursy. Bawiono się długo przy koncertach i zabawie tanecznej z DJ. Pogoda na szczęście dopisała.

O podsumowanie żniw w gminie Brzozie poprosiliśmy przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Leśniewskiego.

- Żniwa się już skończyły, pogoda rolnikom sprzyjała, jednak zbiory były dużo niższe od ubiegłorocznych. U każdego rolnika w naszej gminie o 30-50% zbiory są niższe. Rolnicy boją się o swoją hodowlę, o to jakie będą ceny, Rząd obiecuje pomoc, mam nadzieję, że z tego coś będzie, wszak mamy ministra rolnictwa z naszego terenu, który sam jest rolnikiem i myślę, że będzie dbał o swoich braci rolników. Rolnicy liczą na pomoc państwa i mają nadzieję, że wszystko będzie dobrze.


reklama

Święto Plonów w Brzoziu:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama