Policja w Brodnicy informuje

poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r., godz. 16:24  |  Wersja do druku

Brodnicki sąd w dniu 13 sierpnia aresztował na okres trzech miesięcy kobietę i mężczyznę, którzy w miniony czwartek, 9 sierpnia dokonali rozboju na 60-latku. Policjanci zatrzymali także trzeciego ze sprawców tego przestępstwa. Za popełnione przestępstwo rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Brodnicki sąd aresztował w dniu 13 sierpnia na okres trzech miesięcy kobietę i mężczyznę, którzy w miniony czwartek, 9 sierpnia dokonali rozboju na 60-latku. Sprawcy pobili i okradli mężczyznę, bo zwrócił im uwagę, gdy dewastowali drzwi altany. Policjanci zatrzymali także trzeciego ze sprawców tego przestępstwa. Za popełnione przestępstwo rozboju, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 9 sierpnia w Brodnicy przy ul. Kamionka. 60-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, widząc jak znana mu kobieta dewastuje drzwi altany, zwrócił jej uwagę. Oburzona agresorka wraz ze swoimi dwoma kolegami rzuciła się na mężczyznę i wszyscy troje zaczęli go bić, po czym ukradli mężczyźnie telefon komórkowy, 112 złotych i dowód osobisty oraz zakupy spożywcze, które mężczyzna miał przy sobie. Poturbowany zgłosił się dopiero w sobotę, 11 sierpnia do szpitala, a o całym zdarzeniu policjanci dowiedzieli się od personelu lecznicy. Funkcjonariusze szybko ustalili kim byli sprawcy i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 42-latkę oraz jej 55-letniego kompana. W dniu 13 sierpnia brodnicki sąd aresztował ich na okres trzech miesięcy. Został także zatrzymany trzeci sprawca przestępstwa. Sprawcom rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W dniu 13 sierpnia policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy, pełniący służbę w sezonie letnim na terenie powiatu brodnickiego w miejscowości Pokrzydowo, zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę. W trakcie kontroli, funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Po przeszukaniu pojazdu oraz kierowcy i dwóch pasażerów, policjanci ujawnili przy jednym z nich dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. W związku z podejrzeniem, że jest to substancja zabroniona, 20-latek został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy. Tam, po badaniu narkotesterem okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana o wadze prawie 1,5g. Mieszkaniec powiatu brodnickiego trafił na noc do policyjnego aresztu. W dniu 14 sierpnia został przesłuchany. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Również w poniedziałek, 13 sierpnia brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sobiesierzno. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali załogę karetki pogotowia, która udzielała pomocy motorowerzyście. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się do rowu. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Miał ponad 2 promila alkoholu w organizmie. 56-latek na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 12 sierpnia po godz. 21:00 brodniccy policjanci pełniąc służbę na terenie miasta, przy ul. Granicznej w Brodnicy zauważyli trzech rowerzystów, których jednoślady nie posiadały oświetlenia. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej cyklistów. W trakcie legitymowania, policjanci wyczuli od nich alkohol. Po zbadaniu stanu trzeźwości, okazało się, że dwóch 17-latków jest pijanych. Mieli oni po ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Nastolatkowie zostali przetransportowani do brodnickiej komendy, skąd odebrać ich musieli opiekunowie. Brodniccy policjanci sporządzili wnioski do sądu o ukaranie nastolatków oraz ustalają w jaki sposób nieletni weszli w posiadanie alkoholu.

Źródło: asp.sztab. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica