Zaloguj się | Rejestracja

Iskra i jej przewodnik najlepsi w województwie

wtorek, 07 sierpnia 2018 r., godz. 09:26  |  Wersja do druku

Brodnicki przewodnik policyjnego psa patrolowo-tropiacego asp.szt. Marian Auguściński i jego pies zdobyli I miejsce w eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusz i jego czworonożny przyjaciel stanęli w szranki z ośmioma innymi przewodnikami z województwa kujawsko-pomorskiego i okazali się najlepsi. To nie pierwszy ich sukces.W minionym tygodniu (2-3.08.) policyjny przewodnik psa patrolowo-tropiacego asp.szt. Marian Auguściński oraz jego pies Iskra po raz kolejny wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji w Bydgoszczy.

Przewodnicy zmierzyli się w I etapie konkurencji takich jak:
  • ogólne posłuszeństwo psa
  • pokonywanie przeszkód
  • praca węchowa (podjęcie tropu śladu człowieka)
  • pościg bez kagańca za osobą
  • czołowy atak na pozoranta
  • obrona przewodnika podczas konwoju
  • przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby

W II etapie eliminacji policjanci musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu kynologii oraz wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Asp.szt. Marian Auguściński oraz jego pies zajęli I miejsce. Tuż za nimi na podium stanął sierż.szt. Tomasz Kozielecki z KPP Tuchola. Policjanci otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe dla siebie i swoich czworonogów.
Ci dwaj najlepsi przewodnicy w kategorii patrolowo-tropiącej będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy na finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach już we wrześniu br.

To już nie pierwszy sukces Mariana i Iskry. Przypomnijmy! W 2016 roku asp.szt. Marian Augusciński wraz z Iskrą zajęli również I miejsce i reprezentowali garnizon kujawsko-pomorski w finałach Mistrzostw. Wtedy duet zajął IV miejsce indywidualnie, a wspólnie z kolegą z Tucholi i jego psem I miejsce drużynowo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


reklama

Źródło: st.asp. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

"Iskra" i jej przewodnik najlepsi w województwie:"Iskra" i jej przewodnik najlepsi w województwie/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama