Zaloguj się | Rejestracja

Festyn Rodzinny w Górznie

poniedziałek, 06 sierpnia 2018 r., godz. 07:59  |  Wersja do druku

W sobotę, 4 sierpnia w Górznie przy hali sportowej odbył się Festyn Rodzinny. W programie zapewniono liczne atrakcje, niektóre mrożące krew w żyłach, jak symulator dachowania samochodu. Były koncerty i wspólna zabawa, rozstrzygnięto również konkurs gminny "Moja Posesja" na najciekawiej urządzoną posesję.Na festynie, który odbył się w Górznie w gorącą sobotę, 4 sierpnia atrakcji nie zabrakło. Dzieciaki zabawiał animator, który konkursami zachęcał do zabawy. Były zamki - zjeżdżalnie i karuzele, baseny z piłeczkami, nie sposób więc było się nudzić.

Na amatorów adrenaliny czekał symulator dachowania samochodu, który w realistyczny sposób pokazywał, jak wygląda dachowanie samochodu w czasie wypadku. Liczne stoiska zachęcały do zakupów, a ogródek do odpoczynku.

Rozstrzygnięto i wręczono nagrody pieniężne w konkursie "Moja Posesja 2", który ma na celu poprawę estetyki zagospodarowania ogrodów i posesji oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie wizerunku miasta i sołectw, a także promocję pomysłów i rozwiązań dekoracyjnych mających pozytywny wpływ na podniesienie wyglądu i estetyki terenu.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki udzielił nam informacji na temat konkursu: - Konkurs "Moja Posesja 2" w tym roku ma trochę inne kryteria i inny charakter, niż zeszłoroczna, pierwsza edycja. W trakcie rozmów z komisją stwierdziliśmy, że posesje do 10 arów i powyżej 10 arów powinny być w odrębnych kategoriach. Niestety okazało się, że chętnych w kategorii powyżej 10 arów nie było i w związku z tym rozstrzygnęliśmy konkurs w kategorii do 10 arów. Komisja starała się sprawiedliwie ocenić posesje, było 9 kryteriów oceny, można było uzyskać 45 pkt od każdego członka komisji. Posesja, która zwyciężyła, uzyskała prawie maksymalną ilość pkt.

Nagrody w konkursie otrzymali:

I miejsce Krystyna Żulewska 216 pkt
II miejsce Dariusz Kustasz 195 pkt
III miejsce Marcin Szewczuk 184 pkt


Wyróżnienie: Elżbieta Redzińska 167 pkt

Za udział w konkursie wyróżniono: Pelagię Andrzejewską 160 pkt i Elżbietę Wacławską 139 pkt oraz Joannę Wawrzonkowską i Danutę Marchlewicz 130 pkt.

Nagrodę specjalną w konkursie przyznano Wspólnocie Mieszkańców ulica Moniuszki 4.

Dużą atrakcją Festynu Rodzinnego w Górznie były koncerty zespołów SKANER I SPONTAN, które rozbawiły i roztańczyły przybyłą publiczność.

Lider zespołu SKANER Robert Sasinowski powiedział nam: - Gramy od roku 1993, a więc już dosyć dawno, koncertujemy i nagrywamy teledyski i płyty. Przez wiele lat działamy w obszarze polskiej muzyki tanecznej tzw. disco-polo, nagraliśmy sporo płyt i kaset, kilka doczekało się dużej popularności, co zostało docenione, bo dostaliśmy złote i platynowe płyty. Wiszą one na ścianie w moim domu i tak walczymy ponad 25 lat na rynku muzyki tanecznej. Pozostaliśmy w klimacie tzw. rdzennego disco-polo, muzyki łatwej, lekkiej i przyjemnej, bo takiej muzyki ludzie oczekują. Pamiętają nasze stare przeboje, które także gramy na koncertach, ale są też nowości, które dzisiaj także zaprezentujemy. Takie letnie koncerty nazywamy plażowymi, słyszałem, że tu w Górznie jest piękna plaża, więc może jeszcze zdążymy się wykąpać. Pozdrawiamy wszystkich fanów.

Festyn zakończono zabawą taneczną z DJ.

Organizatorami festynu byli Miasto i Gmina Górzno i Zespół Szkół w Górznie.


reklama

Festyn Rodzinny w Górznie:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama