Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

piątek, 03 sierpnia 2018 r., godz. 14:05  |  Wersja do druku

Przed nami ostatni miesiąc wakacji. Pogoda zaskakująco dopisuje, jest gorąco i bardzo parno. Większość roślin cierpi z braku wody, choć są i takie, którym takie słońce bardzo pasuje. Dbajmy więc o swoje rośliny, cały czas można też powiększać ich kolekcje. Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ zaprasza.W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ pojawiły się pierwsze wrzosy. Od kilku lat są one coraz bardziej popularne i trudno jest wyobrazić sobie bez nich jesień. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pierwsze odmiany zakwitają już pod koniec lipca, zaś najpóźniejsze kwitną praktycznie do grudnia. Wrzosy to rośliny kwaśnolubne, oznacza to, że lubią kwaśną ziemię, czyli taką która ma pH 4,5-5. W innej glebie roślina ta zamiera. Oznacza to, że wrzosy powinniśmy sadzić w torfie kwaśnym lub ziemi do różaneczników. Ponieważ torf bardzo szybko się przesusza można mieszać go z ziemią ogrodową. Ponieważ wrzosy mają płytki system korzeniowy (około 15 cm), należy więc wykopać mały dołek, nasypać torfu, wymieszać go z ziemią ogrodową i wsadzić roślinę. Wrzosy można obsypać korą, która pomaga utrzymać wilgoć.

Wrzosy w naturze nie potrzebują bogatego nawożenia, stąd też nadmierne nawożenie może dać więcej szkody niż korzyści. W sezonie kwitnienia można podać nawóz dolistny z mikroelementami, który sprawi, że roślina będzie miała ładny kolor i będzie dłużej kwitła. Wrzosy naturalnie występują na stanowiskach słonecznych i półsłonecznych. Wrzosy, które wyrosły w Polsce dobrze znoszą nasz klimat, gorzej jest z tymi z holenderskich szklarni. Na wszelki wypadek dobrze jest okrywać je zimą - igliwiem, kartonami lub agrowłókniną. Zimą ich nie podlewamy. Wrzosy należy przycinać pod przekwitniętym pędem. Gdybyśmy wrzosów nie przycięli, to kwiaty na dole uschłyby, tworząc niezbyt estetyczne "gniazdko".

W dalszym ciągu grillujemy na powietrzu, a wszystkim tym, którym sprzęt się wysłużył polecamy zakup nowego. W DZIAŁKOWICZU jest w czym wybierać, a ceny są przystępne. Praktycznym gospodyniom polecamy akcesoria niezbędne do robienia przetworów, bowiem sezon cały czas w pełni.

W ofercie jest też przez cały letni sezon szeroka gama roślin, które można ciągle sadzić w ogrodach i na balkonach, jednak należy pamiętać o tym, by zapewnić im odpowiednią ilość wilgoci, szczególnie w okresie upalnym.

W ofercie sklepu pojawiły się lampki ledowe, które można wykorzystać na grobach najbliższych lub w ogrodzie. Są niezwykle efektowne i długo działają.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:Centrum Ogrodnica DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-18:00. w soboty od 8:00-16:00.


reklama

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama