Zaloguj się | Rejestracja

Salony STELA-MAR zapraszają

wtorek, 10 lipca 2018 r., godz. 09:12  |  Wersja do druku

Chociaż nie łatwo to sobie wyobrazić, wyprawy rowerowe z dziećmi jadącymi na własnych rowerach mogą być doskonałą rozrywką zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka szczegółów i poznać proste triki organizacyjne.Taka wyprawa rowerowa wspólnie z dzieciakami, nie dla wszystkich jest oczywista. Jeżeli jednak na co dzień używamy rowerów i mamy ochotę na bezpośredni kontakt z ludźmi i przyrodą oraz spojrzenie na świat z nieco innej perspektywy, to warto podjąć wyzwanie.

Teraz najważniejszy jest wybór trasy rowerowej. Musi być ona dostosowana nie tylko do czasu, jaki chcemy spędzić na rowerach, ale też do możliwości jej uczestników. Należy wybrać miejsca w miarę płaskie i utwardzone. Gdy trasa już wybrana, warto zatroszczyć się o sprzęt. Podstawowym sprzętem podczas wyprawy są oczywiście rowery. Ważne, by były wygodne, a rozmiar ramy dopasowany do wzrostu dziecka no i dorosłego. Przydatny może być dzwonek oraz oświetlenie.

Przed wyprawą warto zrobić przegląd roweru (czy to samodzielnie, czy też w serwisie – dla mniej wprawionych polecamy to drugie rozwiązanie). Trzeba też koniecznie zabrać ze sobą reperaturkę (łatki+klej) i zapasowe dętki (oczywiście w każdym rozmiarze) oraz pompkę.

No i oczywiście kask w dobrym rozmiarze. W przypadku długich godzin spędzanych w ciągu dnia na rowerze istotna jest też waga kasku oraz liczba otworów wentylacyjnych. Lekki, przewiewny kask to większy komfort jazdy. Gdybyśmy mieli zatrzymywać się za każdym razem, gdy któremuś z członków wyprawy zachce się pić, więcej byśmy stali, niż jechali. Dlatego niezbędnym wyposażeniem każdego rowerzysty podczas wyprawy jest bidon.

Obowiązkowym elementem jest piknik. Ten już sam w sobie jest atrakcją, wyciągamy herbatę w termosie, którą pijemy tylko w turystycznych kubkach, kanapki, ogórki małosolne, pomidorki i pieczywo. W wielu miejscowościach są otwarte place zabaw, parki miejskie, fontanny na rynku itp. – są to ciekawe przerywniki, dzięki którym dzieci odbierają wycieczkę jako atrakcyjną, robioną także dla nich, a nie tylko dla rodziców. Fajnie jest wybrać się na wycieczkę z innymi rodzinami. Bierzemy wtedy piłkę, gry oraz inne przedmioty, które umilają czas spędzony na postojach i piknikach.

Każdą dłuższą wycieczkę rowerową (lub dzień wyprawy) należy zaplanować tak, by na trasie znalazły się ciekawe punkty. I nie zawsze musi to być skansen czy bunkry. Może być zakole rzeki, ścieżka dydaktyczna, a nawet… sklep z lodami.

Gdy wszystko już gotowe – trasa wybrana, rowery po serwisie - ruszamy w drogę.

Salony STELA-MAR w Brodnicy zapraszają do zakupów. Znajdziemy je w centrum miasta przy ulicach: Farnej 4, Mostowej 8 i Kopernika 7.

Źródło: Artykuł promocyjny

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Kopernika:STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Farnej:STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Mostowej:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama