Zaloguj się | Rejestracja

wJANki w Górznie

sobota, 23 czerwca 2018 r., godz. 18:02  |  Wersja do druku

Pogoda na szczęście dopisała, bo choć w okolicy padało, to na górznieńskim Rynku w sobotę, 23 czerwca było ciepło i pogodnie. Dzięki temu coroczny festyn "wJANki w Górznie" można zaliczyć do udanych. Atrakcji było wiele, a oprócz zakupów i występów, można było wziąć udział w przeróżnych warsztatach, grach i konkursach.Tradycyjne wJANki w Górznie, jak każdego roku dostarczyły wielu emocji. Impreza ma charakter rodzinny i pozwala w ciekawy i edukacyjny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki witając przybyłych na imprezę powiedział między innymi: - Wszystkich państwa serdecznie witam na górznieńskim Rynku, gdzie po raz piąty, a więc jubileuszowy, spotykamy się na wJANkach w Górznie. Czeka na państwa moc atrakcji, składam serdeczne podziękowania organizatorom, współorganizatorom i darczyńcom, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Zapraszam do miłego spędzenia czasu. wJANki 2018 czas zacząć.

Wśród atrakcji były różne warsztaty, w których można było współuczestniczyć, co sprawiło niewątpliwą frajdę i młodszym i starszym. Do wyboru były: warsztat pszczelarski, warsztat kowalski, warsztat sukienniczy, wicie wianków i warsztat alchemiczny. Swoje stoiska z kulinariami wystawiły też lokalne gospodynie, było stoisko promocyjne Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, które w ramach programu "Lato w parkach" miał przygotowany konkurs z nagrodami, stoiska seniorów oraz wystawców z rękodziełem i żywnością ekologiczną.

Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Górznie Krzysztof Magdziak powiedział: - To już piąta z kolei impreza, piąte wJANki w różnej odsłonie. Zamknięty Rynek w Górznie, jest kameralnie i bez ruchu w przepięknej atmosferze, pogoda dopisała. Festyn rodzinny, niekoniecznie związany tylko ze św. Janem, proponujemy warsztaty dla dzieci, konkursy, można skosztować pysznych dań przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Górzno i Sołectwa Górzno-Wybudowanie. Jest również żywność ekologiczna. Swoje stoiska prezentują: Marek Klonecki z wędlinami i serami, Mieczysław Babalski z makaronami i mąkami ekologicznymi, Sławomir Józefowicz z olejami tłoczonymi na zimno, jest Lawendowa Efka specjalizująca się w wyrobach z lawendy, Małgorzata Zembrzuska z wyrobami na szydełku, Marzena Luda z własnoręcznie upieczonym chlebem, Daria Szczecińska stoisko z rękodziełem i p. Płoscy z meblami tapicerowanymi. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Było rodzinnie i wesoło, a dzieci mogły bawić się do woli w kąciku z animacjami, który poprowadził Kolorowy Parasol. Dużą atrakcją były występy "Kapeli z kopyta" z Konina grającej muzykę podwórkową. Kapela grała swojsko i donośnie, nie zabrakło również chętnych do tańca.

"Kapela z kopyta" gra i działa przy konińskim Domu Kultury i tworzy ją 8 osób, w tym jedna kobieta - saksofonistka. W zeszłym roku obchodziła dziesięciolecie, a większość jej tekstów i oprawa muzyczna są własne. W swoim licznym repertuarze mają pieśni patriotyczne i żołnierskie, biesiadne, program kolędowo-świąteczny i jak powiedział jej lider Jerzy Maciejewski - grają dla wszystkich i bawią się muzyką.

Organizatorzy przewidzieli konkurs na najbardziej aktywnego uczestnika festynu. Na początku festynu można było odebrać w jednym ze stoisk specjalny kupon, na którym uczestnicy gromadzili pieczątki potwierdzające udział w warsztatach. Po odwiedzeniu odpowiedniej liczby miejsc, podpisaniu kuponu i złożeniu we wskazanym miejscu, uczestniczył on w losowaniu nagród niespodzianek.

W trakcie festynu uhonorowani zostali nagrodami laureaci konkursu Wojciecha Kalinowskiego "Górzno moje miasto", w którym udział wzięło 211 osób, z czego 204 osoby odpowiedziały poprawnie na wszystkie pytania. Rozlosowano 5 nagród, które otrzymali: Krzysztof Andrzejewski z Górzna, Wanda Bednarska z Górzna, Emilia Kwiatkowska z Czarnego Bryńska, Zbigniew Kustasz z Torunia i Józef Marchlewicz z Górzna.

Organizatorami "wJANków Górzno 2018" był Gminny Ośrodek Kultury w Górznie przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Górzno, strażaków z OSP, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno, harcerzy z Górzna, Liceum Ogólnokształcącego w Górznie, KGW Gminy Górzno, mieszkańców sołectwa Górzno-Wybudowanie.

Impreza, stała się już flagową imprezą miasta i gminy. Następna za rok w czerwcu.


reklama

wJANki w Górznie.:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama