Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia

czwartek, 21 czerwca 2018 r., godz. 17:05  |  Wersja do druku

W środę, 20 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świedziebni Mamy przedszkolaków i pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni zaprezentowały przedstawienie SMERFY na motywach komiksu Pierre’a Culliforda (Peyo).Mariola Bejger - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Świedziebni witając gości powiedziała:
- Serdecznie witam wszystkich widzów zgromadzonych na spektaklu, który przygotowały Mamy przedszkolaków i pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni. To już trzecie przedstawienie, byli państwo na "Czerwonym Kapturku", na "Kopciuszku", dzisiaj obejrzymy "Smerfy". Okazja po temu jest też taka, że 25 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Smerfa, w dzień śmierci autora komiksu Peyo. Wyprzedzając nieco czas, my już dzisiaj świętujemy dzień niebieskich skrzatów. Zapraszam na spektakl.

Na scenie biblioteki było wesoło i niebiesko. To Mamy przedszkolaków i pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni pokazały, że niestraszny im temat smerfów. Na widowni zasiadły przejęte rodziny, które gorąco oklaskiwały występ niebieskich skrzatów. Nawet zły Gargamel wzbudzał aplauz i dużo śmiechu.

To już kolejne, trzecie przedstawienie Mam, które i tym razem stanęły na wysokości zadania. Stroje i scenografia ubarwiały występ, a dowcipne dialogi i piosenki były bardzo udane.

Dyrektor Mariola Bejger wspominając o spektaklu powiedziała nam:
- To już kolejne trzecie przedstawienie przygotowane przez Mamy. Jest to autorskie opracowanie historii o Smerfach z dużą dozą humoru i piosenek. Mamy robią to z okazji Dnia Dziecka i prezentują przedstawienie w szkole, a później u nas w bibliotece, żeby społeczność Świedziebni mogła też przedstawienie obejrzeć.

Mamom gratulujemy pomysłu i jesteśmy niezmiernie ciekawi, co też zdolne Mamy wymyślą za rok.


reklama

Smerfne opowieści:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama