Zaloguj się | Rejestracja

Święto Miodu w Bartniczce

wtorek, 19 czerwca 2018 r., godz. 09:45  |  Wersja do druku

W sobotę i w niedzielę 16/17 czerwca w Bartniczce odbyło się jubileuszowe X Święto Miodu. Jak zwykle atrakcji było co niemiara, a uczestników jeszcze więcej. Nie zawiedli również zaproszeni goście. Szkoda tylko, że następne święto dopiero za rok. Będzie jednak na co czekać.Atrakcji, jak każdego roku, było wiele. Tradycją stała się sprzedaż miodu i wyrobów pracowitych pszczółek, a na stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ważną częścią święta były też motocykle, które można było obejrzeć z bliska, a także podziwiać ich piękno i różnorodność. Motocykliści nie zawiedli i dumnie prezentowali swoje maszyny. Zainteresowanie było duże, a stalowe rumaki lśniły pracowicie wypucowane.

Pierwszego dnia Święta Miodu w sobotę, 16 czerwca odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Gminy Bartniczka, o godz. 14:00 pokazy strongmenów, a po nich konkursy dla motocyklistów. O godz. 18:00 zaśpiewał i zagrał zespół Mavers, a później organizatorzy zaprosili na zabawę taneczną z zespołem Applause. Na placu pojawiły się stoiska handlowe i gastronomiczne oraz prezentacja zagród sołeckich Gminy Bartniczka.

Wójt Gminy Bartniczka Wiesław Biegański, witając przybyłych gości i wszystkich sympatyków "Święta Miodu" - miejscowych i przyjezdnych, wyraził nadzieję, że ta tradycja będzie podtrzymywana przez następne lata. Wręczył też nagrody zwycięzcom w Turnieju Szachowym i Złote Żądło Święta Miodu przyznawane każdego roku.

W niedzielę, 17 czerwca liczne stoiska zapraszały chętnych do zakupów. Swoje zagrody prezentowały sołectwa, których intencją jest przybliżenie przybyłym gościom tradycji regionu i polskiej wsi. Dzieci szalały na zjeżdżalniach, wielką uciechę sprawiła karuzela, kule i inny sprzęt rekreacyjny.

Duże uznanie należy się grupie wokalnej "Blask" z gimnazjum w Jastrzębiu, pod kierownictwem Kariny Stachowiak i grupie wokalnej "Radoszczanie", które nie zawiodły oczekiwań. Po raz pierwszy na Święcie Miodu wystąpił Dom Dziennej Pomocy "Wigor" w Grążawach. Gwiazdą wieczoru był zespół "Power Play".

O godzinie 16:00 uroczyście otwarto nową świetlicę w Bartniczce, która na pewno przyniesie wiele radości jej mieszkańcom. Święto jak zwykle przygotowano perfekcyjnie, za co należą się wielkie podziękowanie osobom, które przy tym pracowały.

X jubileuszowe Święto Miodu udało się znakomicie, a jubileuszowe torty były pyszne. Zapraszamy za rok, warto się przekonać, jak potrafią bawić się w Bartniczce.


reklama

Święto Miodu w Bartniczce:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama