Zaloguj się | Rejestracja

Jubileusz w I LO w Brodnicy

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., godz. 09:39  |  Wersja do druku

W dniu 15 czerwca 2018 roku I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy obchodziło uroczyście 145 rocznicę swojego istnienia. Szkołę wyróżniono Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wręczonym dyrektorowi I LO przez Ryszarda Bobera, przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 mszą świętą w Kościele Farnym. Następnie zgromadzeni przemaszerowali do gmachu I LO, gdzie odbyły się główne uroczystości jubileuszowe. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i złożeniu przez delegację uczniów kwiatów pod pomnikiem pomordowanych w czasie wojny nauczycieli, głos zabrał dyrektor I LO Wiesław Łupina.

Witając gości, dyrektor w szczególny sposób zwrócił się do księdza prałata Bolesława Lichnerowicza, dla którego jubileusz liceum zbiegł się z 65 rocznicą egzaminu maturalnego. Dyrektor I LO podkreślił w swoim wystąpieniu rolę placówki oraz jej dokonania edukacyjne i wychowawcze, zwracając uwagę na fakt, że jubileusz szkoły przypada w roku 100-lecia niepodległości Polski, co nadaje obchodom szczególnej rangi i znaczenia. Dyrektor podziękował także organom samorządowym oraz władzom oświatowym za wsparcie i pomoc.

W dalszej części uroczystości wystąpił nauczyciel historii Tomasz Wardowski, który przedstawił zgromadzonym historię szkoły, przybliżając jednocześnie sylwetki jej wybitnych absolwentów. Zgromadzeni wysłuchali także referatu Wojciecha Zembrzyckiego, opiekuna Szkolnej Grupy Teatralnej, która od kilku lat zdobywa uznanie jako kuźnia młodych talentów artystycznych i organizator imprez, cieszących się ogromną popularnością wśród mieszkańców Brodnicy.

Szkołę wyróżniono Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wręczonym dyrektorowi I LO przez Ryszarda Bobera, przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabrakło również gratulacji i życzeń. Wszyscy przemawiający podkreślali również znaczenie szkoły w procesie edukacji, wychowania i patriotycznego kształtowania młodzieży.

Ukoronowaniem uroczystości stał się występ Szkolnej Grupy Teatralnej, zarówno obecnych jej członków jak i absolwentów, która zaprezentowała program, będący przeglądem najbardziej znanych utworów muzycznych i piosenek od chwili odzyskania przez Polskę niepodległości do czasów obecnych.

Wśród obecnych na uroczystości znaleźli się m.in.: przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, starosta brodnicki Piotr Boiński, burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Joanna Rek, a także przedstawiciele samorządów, instytucji, duchowieństwa, dyrektorzy szkół, obecni i emerytowani pracownicy szkoły oraz młodzież, uczniowie I LO.


reklama

Źródło: Wojciech Zembrzycki

Jubileusz w I LO w Brodnicy:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama