Różyczkowanie w III LO w Brodnicy

środa, 06 czerwca 2018 r., godz. 12:44  |  Wersja do druku

30 maja w III LO w Brodnicy odbyła się uroczystość różyczkowania. 69 absolwentów szkoły otrzymało róże z rąk swoich młodszych kolegów z klas drugich, a rodzice, przyjaciele, nauczyciele i wielu znamienitych gości uczestniczyło w uroczystości ich pożegnania.

Ze szkołą, kolegami i z wychowawcami: Katarzyną Pechman, Anną Rosik i Edytą Załęską żegnali się uczniowie trzech klas trzecich. Dla najlepszych były liczne nagrody i wyróżnienia. Najlepsza uczennica szkoły Joanna Ramowska - stypendystka Prezesa Rady Ministrów, wielokrotna stypendystka burmistrza otrzymała nagrodę z rąk burmistrza Radosława Radacza i Kryształową Kulę dla najlepszego absolwenta od dyrektora szkoły Tomasza Wysockiego.

Nagrody za najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali także: Paweł Cieszyński (nagroda przewodniczącego Rady Miasta Romana Pawlaka ), Aleksandra Lange (nagroda starosty brodnickiego Piotra Boińskiego), Jagienka Wójcik (nagroda wójta gminy Brodnica Edwarda Łukaszewskiego ), Anna Czupryńska (nagroda przewodniczącego Rady Powiatu Romana Pytlasińskiego ), Alicja Krajewska (nagroda przewodniczącej Rady Gminy Brodnica Wioletty Sternickiej-Twarogowskiej ), Kinga Skrętkowicz (nagroda przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszarda Bobera ), Hubert Sarnowski, Oliwia Kołecka (nagroda radnego Mateusza Szafrańskiego), Weronika Elgert, Klaudia Nadarzewska, Mateusz Wróblewski, Karolina Maliszewska, Kinga Pasternacka Sylwia Dumin, Sylwia Gutowska, Julia Czerwińska, Szymon Pawłowski, Wiktoria Karwat, Wiktoria Lisińska (nagrody Rady Rodziców).

Były też nagrody dla Najlepszego Humanisty - dla Kingi Pasternackiej od posła Zbigniewa Sosnowskiego i dla Najlepszego Matematyka - Agnieszki Krajewskiej od Marka Hildebrandta, radnego sejmiku województwa.
Za reprezentowanie szkoły w olimpiadach i konkursach przedmiotowych nagrody otrzymali: Kinga Pasternacka, Natalia Wiśniewska, Joanna Ramowska, Sylwia Gutowska, Mateusz Wróblewski, który uzyskał też nagrodę "Aktywny samorządowiec" i Klaudia Nadarzewska - za reprezentowanie szkoły w Sejmie Dzieci i Młodzieży.

Za udział w wielu projektach artystycznych nagrody odebrali: Mateusz Wróblewski, Joanna Ramowska, Julia Musiał, Monika Mergel, Sylwia Gutowska, Aleksandra Lange, Justyna Moczadło, Alan Cholewczyński i Aleksandra Kaczmarek.
Za reprezentowanie szkoły w wielu zawodach sportowych: Jakub Fudala, Artur Marchlewicz, Aleksander Narewski, Aleksandra Lange oraz Jakub Domagalski - za osiągnięcia w karate na arenie międzynarodowej i Kacper Osiński - za reprezentowanie szkoły w ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Nagrody za działalność na rzecz szkoły otrzymali: Aleksandra Lange, Aleksandra Kaczmarek, Alicja Krajewska, Joanna Ramowska, Julia Czerwińska, Sylwia Gutowska, Karolina Maliszewska, Maciej Suchocki.
Nagrodę dla Osobowości Roku, przyznawaną co roku wybitemu absolwentowi, dyrektor Tomasz Wysocki wręczył Mateuszowi Wróblewskiemu.

W tym roku ideą przewodnią święta maturzystów było stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Goście uroczystości - przewodniczący Sejmiku Województwa Ryszard Bober i wicekurator Maria Mazurkiewicz życzyli absolwentom powodzenia w dorosłym życiu.

W szkolnym święcie uczestniczyli także absolwenci szkoły sprzed 20 lat. Przyjechali z różnych zakątków Polski i Europy, by odwiedzić szkołę. Dla nich także były maturalne róże.

Źródło: Maria Oryszczak rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe

Różyczkowanie w III LO/fot. nadesłane: