Cello Master Class w Brodnicy

piątek, 01 czerwca 2018 r., godz. 07:02  |  Wersja do druku

W dniu 26 maja w Brodnickim Domu Kultury odbyła się pierwsza edycja kursów mistrzowskich pn. Cello Master Class. Jej gościem była Anna Skibińska-Haponiuk - wybitny pedagog, kierownik sekcji instrumentów smyczkowych, harfy i akordeonu Zespołu Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W kursie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z PSM I. St. im. F. Chopina w Brodnicy oraz Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Maja i Mat Kwiatkowscy informują:

Cello Master Class to pierwsze tego typu wydarzenie w Brodnicy. Jest to początek całego cyklu spotkań z najlepszymi metodykami i pedagogami. Inicjatorami projektu są Maja i Mat Kwiatkowscy, a sponsorem pierwszej edycji jest Pan Marek Hildebrandt. Naszą ideą jest stworzenie uczniom i nauczycielom Szkół Artystycznych możliwości obcowania z najlepszymi specjalistami z różnych dziedzin.

Projekt zakłada organizację regularnych kursów mistrzowskich, które w sumie obejmą wszystkie grupy instrumentów (smyczkowe i szarpane, dęte blaszane, dęte drewniane, fortepian, perkusja, chór i orkiestra). Jesteśmy w trakcie szukania sponsorów i partnerów projektu, zainteresowanych jak najlepszą edukacją dzieci z Brodnicy i okolic.

Kursy są dla młodych ludzi szansą na spojrzenie na instrument, pracę z instrumentem oraz samą muzykę z zupełnie innej perspektywy. Kontakt z wybitnymi osobowościami jest dla nich otwarciem się na świat, możliwością doświadczenia czegoś zupełnie nowego, w naszym przekonaniu jest zdarzeniem, które może zmienić kierunek ich dalszej drogi.

Pierwsza edycja kursów mistrzowskich pn. Cello Master Class, odbyła się 26. maja w Brodnickim Domu Kultury. Zaprosiliśmy Panią Annę Skibińską-Haponiuk - wybitnego pedagoga, kierownika sekcji instrumentów smyczkowych, harfy i akordeonu Zespołu Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W kursie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z PSM I. St. im. F. Chopina w Brodnicy oraz Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Master Classy są również bardzo ważne dla nauczycieli, którzy niejednokrotnie potrzebują inspiracji, świeżego spojrzenia na swoich uczniów oraz motywacji do doskonalenia swoich umiejętności. Zależy nam, by jak największe grono osób dowiedziało się o tej idei, bo wierzymy, że łącząc siły, możemy zrealizować całe przedsięwzięcie. Osoby czy instytucje pragnące wesprzeć finansowo ten projekt, prosimy o kontakt z nami.

e-mail: maja.kwiatkowska©yahoo.com. www.facebook.com/mmkwiatkowscy

Cello Master Class w Brodnicy: