Zaloguj się | Rejestracja

Brodnicki Budżet Obywatelski na rok 2019

środa, 16 maja 2018 r., godz. 10:45  |  Wersja do druku

Do końca maja można głosować na projekty planowane do realizacji w ramach Brodnickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. To proces, który umożliwia mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez obywateli. Dlaczego mieszkańcy mieliby decydować o wydatkach z budżetu miasta czy gminy wiejskiej? Odpowiedź jest prosta ‒ dlatego, że to ich własne pieniądze.Budżet obywatelski inaczej zwany partycypacyjnym to sposób ustalania wydatków Gminy przy bezpośrednim udziale mieszkańców. Umożliwia mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez obywateli.

- Pierwszym etapem realizacji budżetu było składanie wniosków przez mieszkańców Brodnicy - mówi Magdalena Hoga sekretarz Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego - Na składanie wniosków mieszkańcy mieli miesiąc czasu. Nabór trwał od 16 stycznia 2018 roku do 15 lutego 2018 roku. Następnie komisja weryfikacyjna powołana przez burmistrza Brodnicy zweryfikowała projekty pod względem formalno-prawnym - dodaje Magdalena Hoga.

W bieżącym roku w ramach naboru wniosków do budżetu obywatelskiego zgłoszonych zostało 8 projektów. W wyniku oceny przeprowadzonej przez komisję do spraw weryfikacji projektów pozytywną ocenę uzyskały jedynie 4 wnioski:
  • Osiedlowy plac zabaw działka nr 1-3070 przy ul. Fryderyka Chopina - 146.400,00 zł
  • Brodnicka Strefa Psiej Aktywności - 263.700,00 zł
  • PUMPTRACK - rowerowy plac zabaw - 290.000,00 zł
  • Rozbudowa ulicy Kościelnej w Brodnicy o dodatkowy pas ruchu z zatoką autobusową od przepompowni ścieków do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza - 341.715,00 zł

Zgodnie z regulaminem od 16 do 31 maja br. mieszkańcy miasta mogą oddawać swoje głosy na projekty, które uznają za najlepsze do realizacji. W głosowaniu mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy miasta. Karta do głosowania dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Brodnicy oraz na stronie internetowej www.brodnica.pl w zakładce Budżet Obywatelski. Karty dostępne są również w holu Urzędu Miejskiego w Brodnicy oraz kancelarii ogólnej pokój 101.

- Przypominamy, że mieszkaniec biorący udział w głosowaniu będzie mógł złożyć tylko i wyłącznie jedną kartę do głosowania. Na jednej karcie będzie można oddać swój głos na nie więcej niż trzy projekty. Do rozdysponowania jest od 1-15 punktów na wybrany projekt z ogólnej puli 15 punktów, jakimi dysponuje każdy głosujący - mówi Magdalena Hoga.

Mieszkaniec biorący udział w głosowaniu podaje na karcie swoje dane osobowe, imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania oraz składa swój podpis. Niedopełnienie tego wymogu spowoduje że karta do głosowania zostanie uznana za nieważną. Głosowanie odbywa się poprzez wrzucenie do urny karty do głosowania znajdującej się w holu Urzędu Miejskiego w Brodnicy, korespondencyjnie w zaklejonej kopercie z dopiskiem "Głosowanie – Budżet Obywatelski na rok 2019”"przesłanej na adres Urząd Miejski w Brodnicy ul. Kamionka 23 oraz w formie elektronicznej - za pomocą poczty elektronicznej w formie skanu przesłanego na adresbudzetobywatelski©brodnica.pl, wpisując w temacie wiadomości "Głosowanie – Budżet Obywatelski na rok 2019".

Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 czerwca br. w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Brodnicy oraz na stronie internetowej www.brodnica.pl w zakładce Budżet Obywatelski. W roku 2019 na Budżet Obywatelski przeznaczona zostanie kwota sześciuset piętnastu tysięcy złotych. Realizacja wybranych przez mieszkańców projektów rozpocznie się w 2019 roku.


reklama

Źródło: Adam Kalisz UM Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama