Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

poniedziałek, 07 maja 2018 r., godz. 13:02  |  Wersja do druku

Jakość powietrza, jakim oddychamy, pozostawia wiele do życzenia. Jednym z rządowych pomysłów na walkę ze smogiem jest dofinansowanie wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania. W gminie Brodnica można uzyskać nawet do 4000 zł.W związku z rosnącym problemem smogu, rząd podjął działania promujące wykorzystanie bardziej ekologicznych pieców, przyjaznych środowisku i mieszkańcom. Zostały uruchomione środki na programy finansujące wymianę kotłów, które wdrażają poszczególne gminy i samorządy.

Od 15 maja 2018 roku rusza kolejny program proekologiczny na terenie gminy Brodnica. Można już pobierać formularze wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie inwestycji polegającej na modernizacji źródła ciepła opalanego paliwem stałym. Z dotacji mogą skorzystać mieszkańcy gminy Brodnica chcący pozbyć się starego pieca niespełniającego wymagań, tak zwanego "śmieciucha". Program ma na celu poprawę jakości powietrza na terenie gminy. Wnioski będzie można składać w Urzędzie Gminy Brodnica.

Dotacja z budżetu gminy Brodnica przewiduje dofinansowanie do modernizacji źródła ciepła w formie dotacji w kwocie do 2000 zł:
  • na ogrzewanie gazowe8na ogrzewanie olejowe
  • na piec opalany paliwem stałym w tym biomasę, spełniający wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe (Dz. U. Poz. 1690)

Szczegółowe Informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Brodnica ul. Mazurska 13, 87-300 Brodnica, Referat Planowania Przestrzennego Ochrony Środowiska i Inwestycji, II piętro, pok. nr 312 oraz na stronie internetowej: www.brodnica.ug.gov.pl w zakładce Poradnik interesanta/Wzory wniosków.

Wnioski składać można od 15 maja 2018 r. od godz. 10;00.

Gmina Brodnica w ramach ustalonych limitów w budżecie na 2018 rok przewiduje udzielenie dotacji dla 10 wnioskodawców. Dodatkowo istnieje możliwość pozyskania dofinansowania przez Gminę Brodnica z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Dla Gminy Brodnica limit dofinansowania z funduszu wyniesie 20 000 zł. Wsparcie funduszu udzielane będzie także w formie dotacji, w wysokości 2000 zł do wymiany jednego źródła ciepła. Tak więc z dodatkowej dotacji skorzystać będzie mogło 10 wnioskodawców. Warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji jest udzielenie równocześnie dotacji przez Gminę w tej samej wysokości.

reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama