Zaloguj się | Rejestracja

Festyn "Od ziarna do chleba" w Brodnicy

piątek, 27 kwietnia 2018 r., godz. 14:50  |  Wersja do druku

W sobotę, 21 kwietnia w CKZiU przy ul. Karbowskiej w Brodnicy odbył się festyn "Od ziarna do chleba". W trakcie jego trwania zaprezentowały się stoiska producentów dobrej żywności. Wystawcy oferowali produkty rolnicze i ogrodnicze, a producenci maszyn przedstawiali nowoczesny sprzęt.W szkole i wokół niej ustawiono stoiska z żywnością, nasionami, produktami rolniczymi i ogrodniczymi. W wiejskiej chacie młodzież przypominała stare zawody i tradycyjne prace rolnicze. Było grillowisko, ognisko z kociołkiem tradycyjnej zupy i stoisko zielarskie.

Panie z kół gospodyń wiejskich i przedstawiciele stowarzyszeń producenckich zapraszali do smakowania i kupowania potraw, a na scenie odbyły się pokazy sztuki cyrkowej, zumby, występowały zespoły: "Boys Band", "Episode" i "Wesołe kumoszki". Na sobotnim festynie CKZiU zaprezentowano także ofertę edukacyjną.

Dyrektor szkoły Jacek Gniadkowski powiedział: - Ten festyn to doskonała promocja rodzimych produktów i producentów, a także promocja szkoły. Przy okazji przedstawiamy także pełną ofertę szkoły. Wszystkie produkty wystawione na festynie będzie można pooglądać, a także kupić. Jest także darmowa konsumpcja. Pogoda dopisała, zapraszam do zwiedzania festynu.

Przewodnicząca Wojewódzkiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich Danuta Grzyb powiedziała: - Impreza przeprowadzona została bardzo sprawnie, zaangażowana została w nią także młodzież, co bardzo się chwali. Są panie z kół gospodyń wiejskich, oferta jest bogata, a to wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób.

Przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober powiedział: - Pragnę podziękować organizatorom, bo to wielkie dzieło stworzyć taki festyn, żeby zaprosić tak liczne organizacje, panie z kół gospodyń wiejskich, które z takim zapałem pielęgnują nasze tradycje i przypominają nam smaki z naszych rodzinnych stołów.

Festyn zorganizowali: CKZiU i Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Bydła w Minikowie i Firma Mar-Mot sp. z o.o. z Kowalewa Pomorskiego.

Partnerzy biorący udział w festynie: ODR Minikowo, BS Brodnica, AGRO-SORB, sp. z o.o. z Gruszowa, WCHiRZ (Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, LIMAGRAIN-nasiennictwo roślin rolniczych, Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Unifreeze z Miesiączkowa, BROMLIK- Brodnica, Spółdzielnia ROTR z Rypina, Agrocomex z Jabłonowa Pomorskiego, Grudziądzka Spółdzielnia Mleczarska z Grudziądza oraz wystawcy maszyn: POM, Percoz z Brodnicy, Monika i Roman Kruszewscy z Pokrzydowa.


reklama

Festyn "Od ziarna do chleba":
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama