Zaloguj się | Rejestracja

Gala stypendystów w Toruniu

wtorek, 20 marca 2018 r., godz. 08:44  |  Wersja do druku

W dniu 13 marca w hali Arena w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów "Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza". Spotkanie z uczniami było także okazją do wyróżnienia najlepszych stypendystów i placówek edukacyjnych oraz prezentacji szkół i pracodawców z regionu. Wśród 622 stypendystów z całego województwa najliczniejszą - 47 osobową grupę stanowili uczniowie CKZiU w Brodnicy.Projekt "Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza" to nowy projekt, realizowany przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W roku szkolnym 2017/2018 wsparcie trafi do 622 uczniów z 72 szkół w regionie. Pomoc otrzyma 467 uczniów techników oraz 155 uczniów zasadniczych szkół zawodowych. Wysokość stypendium to od 200 do 500 złotych miesięcznie.

Warunkiem przyznania stypendium jest między innymi uzyskanie przez ucznia średniej ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych na poziomie nie niższym niż 4,00. Stypendia przyznane są na okres 10 miesięcy. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

Uczniom podczas uroczystej gali towarzyszyli: dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski oraz wicedyrektorzy Alicja Wiśniewska i Andrzej Wiśniewski. CKZiU może poszczycić się największą liczbą stypendystów – 47 uczniów. Dyrektor szkoły Jacek Gniadkowski odebrał gratulacje od marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Miał też okazję stanąć na najwyższym podium przygotowanym dla trzech szkół w regionie z najliczniejszą grupą stypendystów.

Wszyscy uczestnicy uroczystości obejrzeli przygotowany przez Marka Betlejewskiego film prezentujący CKZiU – ofertę edukacyjną, osiągnięcia, główne atuty decydujące o atrakcyjności placówki w regionie i wpływające na wysoki poziom nauczania (m.in. staże zagraniczne, umowy partnerskie z zakładami pracy). Dyrektor CKZiU uczestniczył również towarzyszącej uroczystości konferencji "Kształcenie zawodowe wobec oczekiwań lokalnego rynku pracy" oraz debacie eksperckiej na temat dopasowania systemu kształcenia do wymagań rynku pracy, z udziałem przedstawicieli uczelni, firm oraz szkół.

Stypendyści powiatu brodnickiego


reklama

Źródło: Barbara Stefańska

Gala stypendystów w Toruniu/fot. nadesłane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama