Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

sobota, 17 marca 2018 r., godz. 12:05  |  Wersja do druku

Od marca sadzimy cebulki kwiatów, które nie zimują w gruncie. Cebulki kwiatowe wiosenne to świetny sposób na kolorowy ogród. Sadzenie i pielęgnacja kwiatów cebulowych to zajęcie pracochłonne, ale większość ogrodników nie wyobraża sobie rabaty bez kwiatów takich jak: frezje, dalie, mieczyki, lilie czy irysy.

Pod koniec zimy wszyscy nie możemy się doczekać, aż będzie można posadzić cebule kwiatowe, które szybko zakwitną i obsypią nasz ogród czy taras pięknymi kwiatami o intensywnej barwie. Rośliny cebulowe głównie czerpią siłę do zakwitnięcia z cebuli, toteż przy sadzeniu cebul kwiatowych liczy się przede wszystkim głębokość sadzenia.

Kwiaty cebulowe możemy sadzić zarówno w doniczkach jak i w gruncie. Niektóre kwiaty cebulowe jak np. hiacynty możemy hodować w domu. W przypadku niektórych kwiatów cebulowych sadzonych wiosną, takich jak begonie, dalie czy kanny (pacioreczniki), termin kwitnienia przyspiesza się, sadząc rośliny do doniczek już w marcu. Do ogrodu wysadza się je pod koniec maja.

Najszybciej, bo już od marca, na ogrodowe rabaty sadzi się lilie. Od drugiej połowy kwietnia sadzi się zaś cebule takich gatunków jak: mieczyk (gladiola), frezja ogrodowa, iksja, jakier, irys (kosaciec), krokosmia, liliowiec, śniedek, tygrysówka pawia. Dopiero w maju zaś do gruntu wędrują: agapant, dalia, eukomis, ismena (błonczatka). Można także nadal sadzić mieczyki, lilie i liliowce.

Cebulki zawsze sadzimy wierzchołkiem do góry. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebulki. Zasadą jest sadzenie na głębokość trzykrotnej wysokości cebulki mierzonej od podstawy do wierzchołka. Pomiędzy sadzonymi cebulami powinien być zachowany kilkucentymetrowy odstęp, aby rośliny mogły się prawidłowo rozwijać, zarówno pod jak i nad ziemią.

Cebule możemy również posadzić w plastikowym koszyczku do sadzenia cebul. Do koszyczka kładzie się kilka sztuk cebul. Takie posadzenie znacznie ułatwia zbiór cebul oraz zapobiega uszkodzeniu przy wykopywaniu ich z ziemi.

Duży wybór pięknych, dorodnych cebul kwiatowych pojawił się już w Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy. Nie odwlekajmy zakupów, bo teraz mamy wybór różnych gatunków i wiele kolorów. Są także koszyczki w różnych kształtach i wielkościach, w których możemy posadzić cebule.

Piękne rośliny ubierają wnętrze. Nadają mu przytulności i urody, a przede wszystkim cieszą oczy. Ale żeby podkreślić ich piękno należy pamiętać o ich dobrym wyeksponowaniu. Ważne jest nie tylko prawidłowe umieszczenie roślin, ale podkreślenie ich urody poprzez odpowiednią oprawę. Warto więc zainwestować w ładne doniczki i pojemniki. W DZIAŁKOWICZU pojawiła się nowa kolekcja doniczek i pojemników z LAMELI, która oferuje wyroby najwyższej jakości. Firma oferuje bogate wzornictwo w wielu rozmiarach - od donic parapetowych po podłogowe i ogrodowe, w wielu kolorach i w oryginalnym designie.

Duży wybór nasion do samodzielnego wysiewu, akcesoria niezbędne do ich wysiewu, środki ochrony roślin, estetyczne karmniki dla ptaków i nasiona do ich dokarmiania zakupimy w Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8. DZIAŁKOWICZ zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 17:00. w soboty od 8:00 - 14:00.

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca: