Zaloguj się | Rejestracja

Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Brodnicy

wtorek, 13 marca 2018 r., godz. 09:11  |  Wersja do druku

W niedzielę, 11 marca w hali sportowej OSiR Brodnica oraz hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy odbył się VIII Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego Młody Strażak CUP 2018. W turnieju wzięło udział 31 drużyn z całego województwa.Uczestnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) oraz z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców.

Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski powiedział nam: - Jako Gmina dostrzegamy ogromną wagę sportu i chcemy tego typu imprezy wspierać. Z naszej gminy występuje spora grupa młodzieży, bo przy Ochotniczej Staży Pożarnej w Gorczenicy mamy kilka zespołów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, ale również takie drużyny występują przy OSP w Szabdzie i OSP w Szczuce. My jako Gmina chętnie takie inicjatywy wspieramy i współfinansujemy, motywujemy także młodzież do brania w nich udziału, bo uważamy, że dzięki takim imprezom mogą się rozwijać.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober powiedział nam: - Urząd Marszałkowski wspiera sport w szeroko pojętym wymiarze, w zeszłym tygodniu wręczyliśmy stypendia sportowe dla wybitnych sportowców, ale od czegoś trzeba zacząć. Te talenty, które są w naszym województwie wśród dzieci i młodzieży, trzeba zauważyć i pielęgnować, rozwijać. I między innymi ten turniej rozgrywany w Brodnicy ma też temu celowi służyć. To dobra zabawa i sportowa rywalizacja, a z drugiej strony można już te talenty wychwycić i prowadzić je w sport wyczynowy w klubach sportowych. To znakomita idea i impreza, która będzie temu służyć. Dziewczyny również garną się do tego sportu i pokazują siłę. Ta impreza znajdzie się także w naszym przyszłorocznym kalendarzu i będziemy ją wspierać. Chcę serdecznie pogratulować organizatorom dzisiejszego turnieju za przygotowanie i znakomitą organizację.

Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Zbigniew Sosnowski powiedział nam: - To już nasze ósme spotkanie. Udział w tych zawodach biorą Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z różnych części naszego województwa. Cieszymy się z tego ogromnie. Celem głównym zawodów jest zainteresowanie dzieci i młodzieży działalnością OSP. My wszyscy wyobrażamy sobie, że strażacy to tylko ratują życie i mienie drugiego człowieka. Strażacy oprócz tego prowadzą szeroką działalność kulturalną, oświatową, biorą udział w różnych uroczystościach patriotycznych. Ten rok jest rokiem szczególnym i my strażacy chcemy w ten sposób zaznaczyć, że strażacy całe 100 lat są wśród ludzi i biorą aktywny udział w życiu lokalnych społeczności. To fenomen, ale do OSP ciągle wstępują młodzi i nowi ludzie. I właśnie dlatego organizujemy konkursy, turnieje, bo w ten sposób chcemy młodzież przybliżyć do Ochotniczych Straży Pożarnych. Żeby te zawody miały nie tylko charakter sportowy, ale wymiar integracji i zainteresowania funkcjonowaniem OSP. W ten sposób właśnie budujemy wspólnotę ludzi działających w OSP.

Prezes OSP Gorczenica Wojciech Szulc powiedział nam: - Przerosły nas trochę oczekiwania, 31 drużyn bierze udział, a zawsze grało ich dwadzieścia kilka drużyn. Duże zainteresowanie dziewcząt, widać jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Brodnica jest przyjazna sportowcom, a szczególnie sportowi młodzieżowemu, więc mamy duży budżet. Nikt tu nie wyjedzie bez nagrody, każdy dostanie pamiątkowe koszulki. Bardzo dziękujemy licznym i hojnym sponsorom z naszego regionu, w tym szczególnie Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta, Gminie Brodnica. Mamy duży problem z ogarnięciem takiej imprezy, ale jesteśmy strażakami i damy radę, a jeśli jest potrzeba, to trzeba działać. Stąd mam nadzieję na kolejne imprezy. Dzieci i młodzież chcą się integrować, nam to też daje dużą satysfakcję.

Rozgrywki swoją obecnością zaszczycili między innymi: poseł na Sejm RP i zarazem prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP Zbigniew Sosnowski, poseł na Sejm RP Paweł Szramka, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, dyrektor Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP Piotr Tomaszewski, sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP Leszek Szmyt, komendant powiatowy PSP w Brodnicy bryg. Waldemar Szrull, wicestarosta brodnicki Mariusz Klonowski, radny powiatowy Maciej Rżeński, burmistrz Jabłonowa Pomorskiego Przemysław Górski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP i wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski, członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Wojciech Szulc, członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Piotr Zacharski.

Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play. Podczas zawodów prowadzono również klasyfikacje indywidualne na najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza.

Wyniki w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco:

Dziewczęta SP:
1. MDP Osówka
2. MDP Gorczenica
Król strzelców: Oliwia Opatrzyk
Najlepszy bramkarz: Zuzanna Mirowska

Chłopcy SP:
1. MDP Świecie nad Osą
2. MDP Stelkin
3. MDP Osówka
4. MDP Gorczenica
5. MDP Toporzysko
Król strzelców: Nikodem Kalachurka
Najlepszy bramkarz: Adrian Piórkowski

Dziewczęta GIMNAZJUM:
1. MDP Brodnica
2. MDP Osówka
3. MDP Bydgoszcz
4. MDP Steklin
5. MDP Konojady
Król strzelców: Joanna Markowska
Najlepszy bramkarz: Malwina Olwert

Chłopcy Gimnazjum:
1. MDP Świedziebnia
2. MDP Brodnica
3. MDP Szynych
4. MDP Steklin I
5. MDP Osówka
6. MDP Steklin II
7. MDP Zbrachlin
8. MDP Konojady
9. MDP Przysiersk
10. MDP Bukowiec
11. MDP Jabłonowo Pomorskie
Król strzelców: Sebastian Rumiński
Najlepszy bramkarz: Sebastian Rutkowski

Dziewczęta Szkoły Ponadgimnazjalne:
1. MDP Steklin
2. MDP Brzozie
3. MDP Osówka
Król strzelców: Julia Frelik
Najlepszy bramkarz: Oliwia Daliwela

Chłopcy Szkoły Ponadgimnazjalne
1. MDP Steklin
2. MDP Brodnica
3. MDP Gorczenica
4. MDP Szabda
5. MDP Osówka
Król strzelców: Martyn Kugaczewski
Najlepszy bramkarz: Miłosz Jaranowski

W szczególny sposób wyróżniono maskotkami misia-strażaka najmłodszych zawodników rozgrywek.

Organizatorami turnieju byli Zarząd Wojewódzki ZOSP RP, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Brodnicy, Zarząd Odziału Miejsko-Gminnego ZOSP w Brodnicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorczenicy.

reklama

VIII Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej MDP:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama