Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

wtorek, 13 marca 2018 r., godz. 15:43  |  Wersja do druku

W Szkole Podstawowej w Szabdzie zakończono rozbudowę. Projekt przewidywał powstanie budynku podpiwniczonego z dwoma kondygnacjami naziemnymi, połączonego z istniejącą szkołą łącznikiem parterowym, o powierzchni użytkowej około 680 m2. Uroczyste otwarcie nowej części szkoły odbyło się w dniu 28 lutego.W dniu 28 lutego w sali sportowej w Szabdzie rozpoczęła się uroczystość otwarcia nowo dobudowanej części Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez dyrektora szkoły Dorotę Katarzyńską. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie byli: kujawsko-pomorski wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz wraz ze starszym wizytatorem Delegatur Kuratorium w Toruniu Zbigniewem Jaguszewskim, ks. proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Mszanie Sławomir Witkowski, radni Rady Gminy Brodnica z przewodniczącą Rady Gminy Brodnica Violettą Sternicką-Twarogowską, sołtysi z obwodu Szkoły Podstawowej w Szabdzie, przedstawiciele wykonawcy inwestycji, projektanci i inspektorzy nadzoru inwestorskiego oraz dyrektorzy szkół i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz gminnych komisji.

W okolicznościowym wystąpieniu Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski przybliżył okoliczności podjęcia decyzji o rozbudowie szkoły, proces jej przygotowania i realizacji oraz podziękował wszystkim, którzy brali w tym udział. Szczególne podziękowania wójt złożył na ręce projektantów i inspektorów nadzoru - Sławomira Mańki, Piotra Witkowskiego oraz przedstawiciela wykonawcy inwestycji firmy ELTOP Spółka jawna Michał Wasiniak, Michał Piskorski i Dariusz Grabowski z Torunia, wręczając im pamiątkowe listy.

Nie zabrakło podziękowań i gratulacji od gości - wicekurator wraz z gratulacjami przekazała upominki dla szkoły. Podziękowania złożyły także przewodnicząca Rady Gminy Brodnica Violetta Sternicka-Twarogowska oraz przewodnicząca Komisji do Spraw Społecznych Rady Gminy Brodnica Agnieszka Kowalkowska.

Serdeczne podziękowania za przystąpienie do wykonania tej inwestycji złożyła także dyrektor SP W Szabdzie Dorota Katarzyńska wraz z uczniami z Samorządu Uczniowskiego, a uczniowie najmłodszych klas szkoły w Szabdzie przygotowali i przedstawili gościom część artystyczną – pokaz ich umiejętności artystycznych i sportowych.

Po części artystycznej wszyscy udali się do nowej części szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste jej otwarcie. Wstęgę uroczyście przecięli wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz oraz Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski w asyście przewodniczącej Rady Gminy Brodnica. Nowe sale szkolne poświecił ks. Sławomir Witkowski, po czym wszyscy goście rozpoczęli zwiedzanie wszystkich pomieszczeń nowo wybudowanego obiektu.

Projekt rozbudowy Szkoły Podstawowej w Szabdzie ujęty został w budżecie gminy Brodnica na 2015r. uchwalonym 26 stycznia 2015r. W dniu 3 czerwca 2015r. wójt gminy Brodnica podpisał umowę z firmą Usługi Inwestycyjne, Nadzory Budowlane, Kosztorysowanie Sławomir Mańka z Gorczenicy na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Projekty branżowe wykonali Piotr Witkowski (branża sanitarna) i Paweł Dąbrowski (branża elektryczna). Pozwolenie na budowę uzyskano 22 stycznia 2016r.

Przetarg nieograniczony na budowę wygrała firma ELTOP Spółka jawna Wasiniak, Piskorski, Grabowski z Torunia, za cenę brutto: 1.325.906,65 zł. W dniu 27 marca 2017r. zawarto umowę z wykonawcą a 30 marca przekazano wykonawcy plac budowy.

Kompleksowy nadzór inwestorskiego sprawowała firma Usługi Inwestycyjne, Nadzory Budowlane, Kosztorysowanie, Sławomir Mańka z Gorczenicy. Nadzór w branży sanitarnej sprawował Piotr Witkowski, a w elektrycznej Leszek Dąbrowski.

Prace budowlane trwały od 2 kwietnia 2017r. do 21 października 2017r., a w ich wyniku powstała nowa część Szkoły Podstawowej w Szabdzie – podpiwniczony budynek z dwiema kondygnacjami naziemnymi połączony z istniejącą szkołą łącznikiem parterowym. Łączna powierzchnia użytkowa wybudowanego obiektu wynosi ok. 680 m2, powierzchnia zabudowy to 289 m2, a kubatura wynosi 3482 m3. W nowo powstałym budynku znajdują się dwie sale lekcyjne, dwie sale przedszkolne, sanitariaty, szatnia i pomieszczenia gospodarcze, w tym kotłownia olejowa.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, spszabda.pl

Zakończono rozbudowę szkoły w Szabdzie/fot. nadesłane i spszabda.pl:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama