CKZiU w Brodnicy

wtorek, 06 marca 2018 r., godz. 11:36  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 5 marca w auli CKZiU przy ulicy Mazurskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów gratulacyjnych 47 stypendystom marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w ramach projektu "Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza". Uroczystość wręczenia dyplomów była połączona z przekazaniem CKZiU pracowni komputerowej przez Vorwerk Autotec Polska.

Wysokość stypendium - od 200 do 500 złotych miesięcznie - zależy od pozycji stypendysty na liście rankingowej i rodzaju szkoły. Warunkiem przyznania stypendium było między innymi uzyskanie przez ucznia średniej ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych na poziomie nie niższym niż 4,00. Stypendia przyznane są na okres 10 miesięcy. Najwyższy poziom stypendium to łącznie aż 5 tysięcy złotych (nieopodatkowane).

Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

W roku szkolnym 2017/2018 wsparcie trafi do 622 uczniów z 72 szkół w regionie. Największa grupa stypendystów to uczniowie CKZiU w Brodnicy - 47 uczniów.

Uroczystość wręczenia dyplomów była połączona z przekazaniem CKZiU przez Vorwerk Autotec Polska pracowni komputerowej. Firma Vorwerk, z którą CKZiU podpisało umowę o współpracy, ufundowała szkole nową pracownię -18 komputerów nowej generacji, stoliki, krzesła i remont sali.

Stypendia otrzymali:

Januczek Monika III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
Kotewicz Barbara III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
Choińska Aleksandra III Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W uroczystościach udział wzięli m.in. przewodniczący Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, starosta brodnicki Piotr Boiński, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński oraz przedstawiciele Vorwerk Autotec Polska.

Warunki uczestnictwa w projekcie:

O stypendium w roku szkolnym 2017/2018 może ubiegać się uczeń, który spełni łącznie następujące warunki:

1) uczęszcza do publicznej bądź niepublicznej szkoły zawodowej (technikum, zasadnicza szkoła zawodowa) znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego;

2) uzyskał promocję do klasy programowo wyższej, w której będzie kontynuować naukę przez co najmniej 2 semestry szkolne;

3) jest uczniem co najmniej klasy II szkoły zawodowej (technikum, zasadnicza szkoła zawodowa);

4) uzyskał w ostatnim, zakończonym roku szkolnym średnią ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych (z wyłączeniem praktyk zawodowych) na poziomie nie niższym niż 4,00 obliczoną w oparciu o świadectwo szkolne z poprzedniego roku nauki, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, bez zaokrągleń oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Stypendium otrzymują uczniowie, którzy spełnią ww. warunki oraz uzyskają odpowiednio wysoką liczbę punktów rankingowych, która umożliwi przyznanie stypendium z uwagi na zagwarantowane w projekcie stypendialnym środki finansowe, zgodnie zasadami określającymi prawo pierwszeństwa do stypendium określonymi w § 4 Regulaminu.

Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego, a jego wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej uwzględniającej sumę punktów uzyskanych z kryteriów opisanych w § 4 Regulaminu oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę. Na tej podstawie przyjęto trzy poziomy wysokości stypendium:

I poziom – 10% uczniów, którzy w danym roku uzyskali stypendium, z najwyższą liczbą punktów;
II poziom – kolejne 20% uczniów, którzy w danym roku uzyskali stypendium, z kolejno najwyższą liczbą punktów;
III poziom – pozostali uczniowie, którzy w danym roku uzyskali stypendium.

Źródło: Barbara Stefańska, Anna Krawulska

Stypendia dla prymusów zawodu: