Zaloguj się | Rejestracja

Wsparcie dla szpitala w Brodnicy

poniedziałek, 05 marca 2018 r., godz. 06:04  |  Wersja do druku

Osiemnaście szpitali powiatowych w całym regionie otrzymało wsparcie na inwestycje modernizacyjne i zakupy w rozstrzygniętym konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego. Łączna wartość wsparcia przekracza 50 mln złotych. Wśród beneficjentów jest też szpital w Brodnicy.Wsparcie, o którym zdecydował właśnie zarząd województwa, otrzymało 18 podmiotów medycznych działających w ramach publicznej opieki medycznej – wszystkie, które złożyły wnioski o dofinansowanie i spełniły kryteria. Środki można było przeznaczyć na niezbędne przedsięwzięcia modernizacyjne i zakupy sprzętu medycznego związane z leczeniem chorób układu krążenia, narządu ruchu, układu oddechowego i nowotworowych oraz dedykowane ginekologii, położnictwu, neonatologii i pediatrii, a także, stosownie do potrzeb, inne segmenty lecznictwa.

- To kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic powiatowych, także tych w mniejszych miejscowościach. Te szpitale przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów oraz zakupami wyposażenia i nowoczesnej aparatury, w poprzedniej perspektywie finansowej. Kontynuujemy ten proces - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Szpital w Brodnicy stale się rozwija i uzupełnia nowoczesny sprzęt. W ubiegłym roku m.in. zmodernizowano kotłownię i wprowadzono ekologiczny sposób wykorzystania energii, w tym roku trwa modernizacja obiektów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Pogotowia Ratunkowego z budową parkingu (inwestycja za ponad pięć milionów złotych), a Powiat prowadzi procedurę przetargową na zakup mammografu.

Dofinansowanie z RPO pozwoli na kolejne zakupy, w ramach projektu "Doposażenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy w sprzęt i aparaturę medyczną". Całkowita wartość projektu zgłoszonego do RPO wynosi 861 968,00 złotych. Dotacja Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to kwota 449 969,27 złotych, czyli 52,21%

- Za środki z RPO zamierzamy kupić m.in. 6 kardiomonitorów, aparat do znieczulania, morcelator, narzędzia chirurgiczne, KTG bliźniacze, 20 pomp infuzyjnych, przyłóżkowe RTG, lampy do fototerapii, specjalistyczne stoły, m.in. do masażu, zabiegowe i terapeutyczne oraz inne nowoczesne urządzenia służące do diagnozowania, leczenia i rehabilitacji pacjentów - informuje Dariusz Szczepański, dyrektor szpitala w Brodnicy.


reklama

Źródło: Jacek Piotrowski Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego, brodnica.com.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama