Zaloguj się | Rejestracja

Spotkanie w Górznie

środa, 28 lutego 2018 r., godz. 12:21  |  Wersja do druku

We wtorek, 27 lutego w Górznie odbyło się coroczne spotkanie robocze naczelników jednostek OSP wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu brodnickiego oraz komendantów ochrony przeciwpożarowej poszczególnych gmin.Spotkanie odbywa się każdego roku w innej miejscowości powiatu brodnickiego, w tym roku odbyło się w Górznie. Omawiane są na nim wszelkie dane na temat działalności jednostek OSP. W Górznie podsumowano rok 2017 i zaplanowano rok 2018, omówiono także współpracę z Państwową Strażą Pożarną. Głównym gospodarzem spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki.

Szeroko omówiono istotne sprawy związane z funkcjonowaniem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu brodnickiego. Przedstawiono m.in. główne zagrożenia, omówiono wyjazdy ratowników do zdarzeń. Spotkanie było okazją do wymiany licznych uwag i spostrzeżeń stwierdzonych w podsumowywanym roku.

Jednostka OSP w Górznie zyskała w roku 2017 nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy do ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Dysponując nowym, profesjonalnym sprzętem, strażacy będą mogli szybciej dotrzeć do poszkodowanych, a także efektywniej zapobiegać potencjalnym zagrożeniom takim jak pożary, powodzie czy katastrofy ekologiczne. Wóz bojowy do ratownictwa chemiczno-ekologicznego został zakupiony przede wszystkim ze środków samorządu. Suma wydatkowana na ten cel z budżetu to 583 140 zł, w tym pożyczka 400 000 zł. Wojewódzki Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu, za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu wsparł nas dotacją w wysokości 300 000 zł.

Do Krajowego System Ratowniczo-Gaśniczy na terenie powiatu brodnickiego należą jednostki OSP:
 • Grążawy
 • Nieżywięć
 • Zgniłobłoty
 • Brzozie
 • Górzno
 • Jabłonowo Pomorskie
 • Osiek
 • Strzygi
 • Świedziebnia
 • Pokrzydowo
 • Zbiczno


reklama

Coroczne spotkanie robocze naczelników jednostek OSP:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama