Bieg w Górznie

niedziela, 04 marca 2018 r., godz. 08:01  |  Wersja do druku

W niedzielę, 4 marca w Górznie odbędzie się II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 Tropem Wilczym oraz Pamięci Plutonów Wilka i Zjawy. Celem imprezy jest popularyzacja wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy Wyklętych, promowanie biegania i zdrowego stylu życia, integracja mieszkańców Trójstyku i popularyzacja walorów przyrodniczo-turystycznych Nadleśnictwa Brodnica.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 Tropem Wilczym oraz Pamięci Plutonów Wilka i Zjawy pod honorowym patronatem dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Jacka Karczewskiego

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich amatorów biegania i marszów NW na spotkanie przy Leśniczówce Górzno.
Dnia 4 marca 2018 roku (niedziela) odbędą się biegi pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podobnie jak w ubiegłym roku proponowane są do wyboru trzy dystanse. W ramach II Biegu Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy przewidziane są dystanse: 10 km, 1963 m oraz 196,3 m. W tym roku uczestniczymy również w Ogólnopolskiej akcji VI bieg Tropem Wilczym obejmującym dystans 1963 m, rozgrywany na malowniczej trasie Rezerwatu Szumny Zdrój.

W biegu dla najmłodszych uczestników do lat 10 na dystansie 196,3 m mogą uczestniczyć osoby starsze, po przebytych kontuzjach, mające obawy co do dłuższych dystansów za zgodą organizatorów. Uczestnicy wszystkich dystansów podobnie jak w ubiegłym roku otrzymają pamiątkowe medale za uczestnictwo, niepowtarzalne numer startowe oraz pakiety przygotowane przez organizatorów. Opłata startowa na dwóch dłuższych dystansach jest symboliczna i wynosi 15 zł, natomiast start na najkrótszym dystansie jest bezpłatny.

Część wpisowego z biegu zostanie przekazana na potrzeby Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Zmagania mają charakter otwarty, powszechny, niekomercyjny, wymagana jest jedynie zgoda na start osoby pełnoletniej, a w przypadku osób nieletnich zgoda opiekunów prawnych. Oświadczenie dostępne przed startem. Zachęcamy do rejestracji poprzez stronę internetową BIEG TROPEM WILCZYM GÓRZNO Organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno, Urząd Miasta i Gminy Górzno oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brodnica.

Grupy zorganizowane proszę o osobisty kontakt Robert Sargalski - dyrektor biegu tel. 504 188 145 e-mail: sargalski66©wp.pl.

Program II Biegu Pamięci Żołnierzy Plutonów Wilka i Zjawy

Biuro zawodów: Leśniczówka Górzno czynne od godziny 9:00 - odbiór pakietów na wszystkie dystanse

godz 10:00 - Leśniczówka Górzno zbiórka uczestników biegu na 10 km - przejazd na miejsce startu przy Leśniczówce Ruda - transport organizatora

godz 10:30 - Leśniczówka Ruda - start biegu na 10 km

godz 12:00 - uroczystość przy pomniku przy Leśniczówce Górzno

około godz 12:15 - start VI Biegu Tropem Wilczym na dystansie 1963 m

godz 13:00 - start najmłodszych uczestników na dystansie 196,3 m

od godziny 11:00 (po każdym biegu) ciepły posiłek dla wszystkich uczestników biegu

W trakcie biegów pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu strażaków OSP Górzno. W trakcie imprezy losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników.

Rejestracja i informacje o biegu BIEG TROPEM WILCZYM GÓRZNO

Zapisy na dystansie 10 km

Wizualizacja trasy biegu Pamięci Plutonów Wilka i Zjawy 10km

Zapisy na Bieg Tropem Wilczym km