Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

czwartek, 11 stycznia 2018 r., godz. 15:36  |  Wersja do druku

Dokarmianie ptaków zimą, w przydomowym karmniku jest powszechnie znaną i lubianą formą pomocy ptakom. Pozwala nam również na obcowanie z dziką przyrodą praktycznie bez wychodzenia z domu. Jednak niewłaściwa pomoc może im przynieść więcej szkody, niż pożytku. Wbrew pozorom karmniki często bywają siedliskiem pasożytów i ptasich chorób, należy więc też o nie odpowiednio dbać, aby niosąc pomoc nie stwarzać zagrożeń.Celem prawidłowego dokarmiania jest danie ptakom wsparcia w okresie silnych mrozów i opadów śniegu. A więc po pierwsze, dokarmiamy tylko wtedy, gdy ptaki tego potrzebują. A jak to robić? Jeżeli już się uparliśmy, by karmić chlebem, który nie jest najlepszą karmą, to musi być on czerstwy, nie spleśniały i pokrojony na małe kawałki, by ptaki o niego nie walczyły.

Ptaki, które pojawiają się przy naszych domach karmimy za pomocą zadaszonych karmników, które umieszczamy w osłoniętych i bezpiecznych dla ptaków miejscach. Można wysypywać na nie ziarna, które chętnie zjedzą ptaki z gatunków dziobiących. Sikorkom i dzięciołom sprawimy przyjemność słoniną powieszoną na drucie. A więc po drugie, odpowiedni pokarm i odpowiednie, bezpieczne miejsce.

Wszystkie resztki pozostałe z naszych posiłków, spleśniały chleb, resztki ciast, zepsute kasze mogą tylko zaszkodzić ptakom i narazić je na wiele chorób. Karmiąc je takimi resztkami, nie widzimy co się dzieje z takim ptakiem dalej. A często taki posiłek, może być ostatnim. A więc po trzecie, jakość pokarmu.

Duży wybór karmników, które nie tylko pomogą w żywieniu ptaków, ale również udekorują nasz dom czy balkon, znajdziemy w ofercie Centrum Ogrodniczego DZIAŁKOWICZ. Tu także zaopatrzymy się w pokarm dla ptaków, który na pewno im nie zaszkodzi, a pomoże przetrwać zimę.

I wreszcie sprawa najważniejsza. Jeżeli zdecydujemy się by dokarmiać ptaki, róbmy to konsekwentnie, do wiosny, nie zostawiajmy ich w potrzebie, bowiem przyzwyczajają się one do pokarmu i pozostawione bez pomocy mogą nie dotrwać wiosny. A wiosna bez nich byłaby smutna.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy zaprasza. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 i w soboty od 8:00-14:00. Zapraszamy!


reklama

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama