Zaloguj się | Rejestracja

Wolne dni w 2018 roku

środa, 03 stycznia 2018 r., godz. 09:49  |  Wersja do druku

Pierwszy dzień nowego roku jest dniem wolnym. Tym razem wypadł on w poniedziałek, więc rok 2018 przywitał się z nami w najlepszy możliwy sposób. Wypisując urlop w dniach 2-5 stycznia możemy łącznie odpoczywać aż przez 9 dni. W nadchodzącym roku czeka nas 13 dni wolnych i aż siedem okazji na przedłużenie wypoczynku w postaci długich weekendów.Kolejny dzień wolny od pracy w styczniu wypada szóstego – Trzech Króli. Będzie to sobota, a za każde święto wypadające w ten dzień otrzymamy od pracodawcy wolne w innym terminie. W pierwszym miesiącu nowego roku zaczynają się również ferie dla uczniów, choć nie dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Kolejna okazja do dłuższego odpoczynku pojawi się dopiero na przełomie marca i kwietnia. Poniedziałek Wielkanocny wypada drugiego kwietnia. Podobnie jak w styczniu, biorąc wolne od wtorku do piątku, zyskamy łącznie aż 9 dni wolnych od pracy.

Jeszcze korzystniej dla szukających urlopu zacznie się maj. Święto Pracy wypada we wtorek, a Święto Konstytucji w czwartek. Wzięcie wolnego w pozostałe trzy dni zapewni nam aż 9 dni odpoczynku. Ostatniego dnia maja wypada Boże Ciało, tradycyjnie obchodzone w czwartek, a więc wolny piątek da łącznie 4 dni przerwy od służbowych obowiązków. Słoneczna końcówka wiosny to doskonały termin na krótki wypad w plener.

Następna okazja do zaplanowania długiego weekendu pojawi się dopiero 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego. Będzie to środa, a więc dwa lub nawet cztery dni urlopu w pozostałej części tygodnia pozwolą dłużej cieszyć się ostatnimi upalnymi dniami wakacji.

Jesienią jedynie 1 listopada daje okazje do zaplanowania dłuższego wyjazdu. Dzień Wszystkich Świętych wypada w czwartek, natomiast stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy świętować w niedzielę.

Doskonałym okresem do urlopu będą Święta Bożego Narodzenia. Wigilia wypada w poniedziałek, pierwszy i drugi dzień świąt we wtorek i środę. Warto wziąć wolne w czwartek, piątek i poniedziałek (Sylwester), aby zakończyć 2018 rok kolejnym bardzo długim weekendem.


reklama

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama