Imprezy dla dzieci w CKZiU w Brodnicy

środa, 06 grudnia 2017 r., godz. 12:16  |  Wersja do druku

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej przez trzy dni gościły dzieci zaproszone na spotkania mikołajkowe. Było przedstawienie przygotowane przez uczniów CKZiU, pokazy zumby, słodkie paczki i spotkania z Mikołajem.

W dniu 1 grudnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej gościły dzieci z Przedszkola nr 8 oraz Szkoły Podstawowej nr 2, zaproszone na Dziecięcą Akademię Czytania Bajek. Spotkanie z przedszkolakami zorganizowali nauczyciele CKZiU - Elżbieta Gaca oraz Justyna i Krzysztof Bartoszewscy. Głównym punktem programu była inscenizacja bajki o królewnie Śnieżce i krasnoludkach. Dzieci z wielkim przejęciem obserwowały historię o złej królowej, ślicznej księżniczce oraz radosnych i dobrych krasnoludkach. Podziwiały też piękne dekoracje, kostiumy, a przede wszystkim aktorów, którzy potrafili i wzruszyć i rozbawić małych widzów.

Po inscenizacji dzieci bawiły się wraz z bohaterami bajki - na weselu królewny Śnieżki z królewiczem. Pomysł przedsięwzięcia integrującego młodzież oraz 4 i 6-latków zrodził się z potrzeby propagowania książek i czytelnictwa. Organizatorom zależało na tym, by książka stała się przyjacielem dzieci i jak najczęściej zwyciężała w rywalizacji z telewizorem i komputerem.

W imprezie uczestniczył starosta brodnicki Piotr Boiński, który przybył z wielkim koszem cukierków dla dzieci. Wśród gości byli również: naczelnik Wydziału Oświaty, Edukacji i Sportu Stanisław Czajkowski, dyrektor Przedszkola nr 8 Ewa Hekert, wicedyrektorzy CKZiU Alicja Wiśniewska, Violetta Sternicka-Twarogowska oraz Jarosław Hiszpański.

W inscenizacji bajki wystąpili uczniowie CKZiU: Natalia Żurańska, Aleksandra Pilewska, Zuzanna Melkowska, Paulina Steinborn, Jowita Węgielewska, Laura Kossakowska, Piotr Filipski, Kacper Skowroński, Karol Małkowski, Igor Wierzchołowski, Igor Łaska, Arian Prusak, Jakub Czerwiński oraz Kacper Gutowski.

W dniu 2 grudnia w hali sportowo-widowiskowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci pracowników szkoły. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Dzieci obejrzały inscenizację bajki o królewnie Śnieżce i krasnoludkach, przygotowaną przez Elżbietę Gaca, Justynę Bartoszewską oraz Krzysztofa Bartoszewskiego. W roli aktorów wystąpili uczniowie CKZiU.

Nauczyciele wychowania fizycznego Anita Głodowska, Magdalena Szymańska oraz Mateusz Gutfeld przygotowali wraz z uczniami technikum pokaz zumby, do wspólnego tańca zaprosili również dzieci. Dużo radości najmłodszym uczestnikom imprezy sprawiło wspólne przygotowanie ozdób choinkowych i strojenie drzewka. Malowanie bombek odbywało się pod okiem członków Samorządu Uczniowskiego CKZiU oraz opiekunek - Joanny Olszewskiej i Anny Gęsickiej.

Członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego przygotowali sesję fotograficzną proponując wszystkim zainteresowanym pamiątkowe zdjęcia rodzinne z Mikołajem. Największą atrakcją popołudnia była wizyta Mikołaja z bogatymi paczkami dla dzieci pracowników CKZiU. Impreza zakończyła się wspólną zabawą w miłej i świątecznej atmosferze.

W dniu 3 grudnia w hali widowiskowo-sportowej CKZiU przy ulicy Karbowskiej odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci i pracowników firmy Gotec Polaska z Jastrzębia. Uczniowie z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz z klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie kucharz (CKZiU) przygotowali bankiet dla 300 osób. Na stołach znalazły się kanapki, nadziewane babeczki i ptysie oraz koreczki owocowe.

Poczęstunek przeznaczony głównie dla dzieci, był nie tylko smaczny i przygotowany zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, ale także pięknie się prezentował na stołach. Uczniowie przygotowywali catering pod opieką nauczycieli CKZiU: Izabeli Cieszyńskiej, Marii Czurpyńskiej, Hanny Jarzynki, Beaty Jaczewskiej i Joanny Laskowskiej. Mikołajkową imprezę firmy Gotec uświetnił też występ uczniów CKZiU, którzy zaprezentowali dzieciom inscenizację bajki o królewnie Śnieżce i krasnoludkach.

Źródło: Barbara Stefańska

Mikołajkowe spotkania dla dzieci/fot. nadesłane: