Stypendia dla najlepszych

sobota, 02 grudnia 2017 r., godz. 12:07  |  Wersja do druku

W toruńskim Planetarium odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów marszałka województwa 73 uczniom liceów i techników z regionu. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie z powiatu brodnickiego.

W ramach dorocznej marszałkowskiej pomocy stypendialnej dla uczniów dziennych liceów i techników zarząd województwa przyznał 73 stypendia na rok szkolny 2017/2018. Kandydatów do stypendiów zgłaszały starostwa powiatowe i miasta na prawach powiatu. Wsparcie z budżetu województwa trafi do uczniów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, preferencje mieli między innymi mieszkańcy mniejszych miejscowości.

Wysokość pomocy to 300 złotych miesięcznie na okres 10 miesięcy (od września 2017 roku do czerwca 2018 roku). Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 29 listopada w toruńskim Planetarium. Podczas uroczystości w toruńskim Planetarium marszałek Piotr Całbecki wręczył stypendystom okolicznościowe dyplomy oraz listy gratulacyjne dla rodziców. W spotkaniu uczestniczyli także starostowie oraz dyrektorzy szkół.

Wykaz uczniów z powiatu brodnickiego, którym przyznano stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rok szkolny 2017/2018:
  • Sandra Zawacka I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy
  • Monika Gęborys Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy
  • Sylwia Nowak Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim

Wkrótce poznamy także wyniki naborów w dwóch unijnych projektach stypendialnych - "Prymus Kujaw i Pomorza" oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza" - w ramach których marszałkowskie wsparcie otrzyma ponad 2 tysiące uzdolnionych uczniów.

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Zmieniająca kolor doniczka! Zapraszamy do Centrum Ogrodniczego DZIAŁKOWICZ przy ulicy Generała W.Sikorskiego 8 w Brodnicy.