Dożynki Gminne w Świedziebni

niedziela, 03 września 2017 r., godz. 09:38  |  Wersja do druku

Polska wieś to poczucie wspólnoty – solidarność, silne więzy rodzinne i sąsiedzkie. Święto plonów celebruje i uwydatnia te cechy, pokazuje też bogactwo kujawskiej wsi. W Świedziebni Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę, 3 września.

W pierwszą niedzielę września w Świedziebni odbędą się Dożynki Gminne.

Program uroczystości:
14:00 - uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Świedziebni
15:15 przemarsz korowodu dożynkowego do parku w Świedziebni
15:30 uroczyste otwarcie Święta Plonów
  • przekazanie chleba dożynkowego
  • wręczenie odznaczeń i podziękowań dla rolników
  • koncert Chóru Arioso
  • występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni
  • koncert Parafialno-Strażackiej Orkiestry Dętej
19:00 zabawa taneczna

W programie dożynek również biesiada dożynkowa, loteria fantowa, gry, zabawy, konkursy. W galerii zdjęcia z zeszłorocznych uroczystości.

Dożynki Gminne w Świedziebni:

Źródło: Ewa Szymańska UG Świedziebnia

Dożynki Gminne w Świedziebni 2016:

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ pojawiły się już piękne choinki w doniczkach. Zapraszamy!