Zaloguj się | Rejestracja

Dożynki Gminne w Świedziebni

niedziela, 03 września 2017 r., godz. 09:38  |  Wersja do druku

Polska wieś to poczucie wspólnoty – solidarność, silne więzy rodzinne i sąsiedzkie. Święto plonów celebruje i uwydatnia te cechy, pokazuje też bogactwo kujawskiej wsi. W Świedziebni Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę, 3 września.W pierwszą niedzielę września w Świedziebni odbędą się Dożynki Gminne.

Program uroczystości:
14:00 - uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Świedziebni
15:15 przemarsz korowodu dożynkowego do parku w Świedziebni
15:30 uroczyste otwarcie Święta Plonów
  • przekazanie chleba dożynkowego
  • wręczenie odznaczeń i podziękowań dla rolników
  • koncert Chóru Arioso
  • występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni
  • koncert Parafialno-Strażackiej Orkiestry Dętej
19:00 zabawa taneczna

W programie dożynek również biesiada dożynkowa, loteria fantowa, gry, zabawy, konkursy. W galerii zdjęcia z zeszłorocznych uroczystości.


Dożynki Gminne w Świedziebni:
reklama

Źródło: Ewa Szymańska UG Świedziebnia

Dożynki Gminne w Świedziebni 2016:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama