Zaloguj się | Rejestracja

Inwestycje drogowe na terenie gminy Brodnica

wtorek, 22 sierpnia 2017 r., godz. 11:38  |  Wersja do druku

Na drogach gminnych w Karbowie, Szabdzie i w Dzierżnie trwają prace budowlane mające na celu ulepszenie nawierzchni dróg gruntowych na terenie gminy Brodnica. Łączna wartość tych inwestycji zgodnie z ofertą wykonawcy i zawartą z nim umową to 1.059.556,61 zł brutto.Na drogach gminnych w Karbowie, Szabdzie i w Dzierżnie trwają prace budowlane mające na celu ulepszenie nawierzchni dróg gruntowych na terenie gminy Brodnica. Inwestycje te realizuje firma BUDOMOST Sp. z o.o. z Zaścianek koło Białegostoku, która wygrała w maju tego roku przetarg nieograniczony. Jego przedmiotem było "Ulepszenie nawierzchni wybranych dróg gruntowych na terenie gminy Brodnica".

Zadanie zlecone w przetargu obejmuje:
1) ul. Parcelową w Karbowie na odcinku o długości 1.879,00 m,
2) ul. Na Zamek w Szabdzie o długości 893,00 m
3) drogę gminną w Dzierżnie o długości 2.787,00 m

W ramach przedmiotu zamówienia wykonawca wykonuje następujący zakres prac:
  • czterokrotne powierzchniowe utrwalenie emulsją asfaltową średniorozpadową i kruszywami łamanymi ołącznej grubości warstw 3,5-4 cm na podbudowie z kruszywa naturalnego łamanego 0/31,5 mm stabilizowanego mechanicznie o grubości średnio 5-7 cm, ułożonej na warstwie istniejącej podbudowy żwirowo - piaskowej, wyprofilowanej i zagęszczonej (szerokość jezdni 4 – 5 m)
  • odwodnienie jezdni poprzez spadki podłużne i spadek poprzeczny na teren przyległy do drogi w granicach istniejącego pasa drogowego oraz do rowu w przypadku, gdy droga przebiega w wykopie
  • zjazdy na pola posesje i inne drogi
  • pobocza gruntowe o szerokości 0,75 m (0,5 m w przypadku przewężeń pasa drogowego) wyprofilowane ze spadkiem poprzecznym 8% od jezdni
  • oznakowanie pionowe

Łączna wartość tych inwestycji zgodnie z ofertą wykonawcy i zawartą z nim umową to 1.059.556,61 zł brutto. Na drogę w Karbowie - ul. Parcelową gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł (na odcinek o długości 500 metrów) ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Inwestycje drogowe na terenie gminy Brodnica/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama