Zaloguj się | Rejestracja

Podsumowanie projektu w OSiR Brodnica

czwartek, 03 sierpnia 2017 r., godz. 16:53  |  Wersja do druku

W dniach 3 - 7 lipca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy odbyły się zajęcia sportowo-historyczne "Sportowo przez historię - sporty i sztuki walki wczoraj i dziś" realizowane przez Bractwo Rycerskie Zamku Brodnickiego w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Brodnicki, przy współpracy OSiR w Brodnicy.Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy jako miejska strefa ruchu, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej i czynnie uczestniczy w różnych wydarzeniach zachęcający do uprawiania i propagowania sportu w różnych odmianach sięgając także po innowacyjne formy jakim było połączenie historii i sportu.

Celem zajęć było umożliwienie dzieciom i młodzieży aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wakacji, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie fizyczne, a także kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku.

Projekt przeznaczony był dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Wzięła w nim udział maksymalna ilość przewidzianych w regulaminie uczestników. Dzieci uczęszczały na zajęcia z wielkim entuzjazmem, pomimo wyczerpujących treningów i zróżnicowanych warunków atmosferycznych.

Podczas zajęć ze sztuk walki, prowadzący Michał Czapla, zaznajomił uczestników z historią rozwoju sztuk walki i różnicami pomiędzy sztukami, a sportami walki. Za pomocą prezentacji multimedialnej, przedstawił dzieciom materiały archiwalne pochodzące z osobistego księgozbioru i notatek samego Bruce’a Lee.

Obrazowały one elementy taktyki szermierki, a także techniki boksu z XIX i z początku XX wieku, które w znaczny sposób wpłynęły na Bruce’a Lee, przy tworzeniu Jeet Kune Do. Podczas treningów dzieci poznały podstawowe techniki i taktykę walki charakterystyczną dla unikalnej sztuki walki Bruce’a Lee. Na zakończenie dzieci obejrzały film pt. "Droga Smoka".

Podczas zajęć z Bartoszem Kaniewskim uczestnicy zostali zaznajomieni z budową, a także historią i modernizacją średniowiecznego uzbrojenia na przestrzeni lat, pomogły w tym prezentacje multimedialne oraz pokazy rekwizytów. Dzieci mogły obejrzeć repliki mieczy wykonane metodami tradycyjnymi (miecze długie i miecz jednoręczny) oraz inne elementy takiej jak czepiec kolczy, karwasz - ochrona przedramienia, pasy- cywilne i rycerskie itp.. Uczyły się fechtunku mieczem, strzelania z łuku oraz kuszy do celu, a także brały udział w licznych zabawach sportowo-średniowiecznych, jak np. rzut podkową, wyścigi w worach, czy "łowienie ryb".

Wszystkie założone cele, a także harmonogram projektu zostały w pełni zrealizowane, dzieci i ich opiekunowie byli usatysfakcjonowani przebiegiem zajęć, wyrazili również chęć uczestnictwa w kolejnym, podobnym projekcie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty upamiętniające udział w projekcie.


reklama

Źródło: Robert Stańko

Certyfikat udziału w zajęciach:"Sportowo przez historię - sporty i sztuki walki wczoraj i dziś" - podsumowanie/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama