Zaloguj się | Rejestracja

"PROJEKTOR - wolontariat studencki"

czwartek, 27 lipca 2017 r., godz. 13:28  |  Wersja do druku

"PROJEKTOR - wolontariat studencki" to ogólnopolski program realizowany obecnie przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości z siedzibą w Łodzi. Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach. W ramach programu studenci docierają do dzieci i młodzieży z małych miejscowości, przekazując im wiedzę, ale także pozytywne wzorce i własnym przykładem zachęcają do dalszego rozwoju i nauki.Celem programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" jest dotarcie do dzieci i młodzieży z małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców). Ma to na celu wyrównywanie szans edukacyjnych młodych Polaków w kraju i na arenie międzynarodowej. Projekty prowadzone przez fundację zorientowane są na zwiększenie dostępności studiów dla młodzieży pochodzącej ze wsi i małych miejscowości, propagowanie aktywnych metod nauczania oraz inne inicjatywy na rzecz poprawy dostępności i jakości kształcenia polskiej młodzieży.

W dniach 24 - 28 lipca wolontariuszki z programu przebywają w Górznie. W jego ramach prowadzą zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury dla chętnych dzieci z Górzna i okolic. Zajęcia odbywają się od godziny 10:30 do 14:00. Tematyka zajęć to jak piszą studentki "...pokazanie dzieciom, że sztuka oraz nauka mogą być ciekawe. Poprzez wspólną zabawę nauczymy się m.in. współpracy w grupie, poznamy troszeczkę historii oraz kulturę innych cywilizacji..."

O trwającym projekcie czytamy na profilu facebookowym GOK-u:

- Grupa dzieci uczestniczy w wakacjach z wolontariuszkami z programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki". Tym razem do Górzna przyjechały panie Andżelika i Katarzyna. Zajęcia w ośrodku kultury odbywają się bez względu na pogodę. Potrzeba spotkania się z innymi i potrzeba na twórczo spędzenia kolejnych dni wakacji, mimo nieprzyjaznej pogody, "biorą górę" nad siedzeniem w domu i "męczeniem" np. tableta... Na zdjęciach kolejne gry gotowe do przetestowania i poczęstunek. Nie byłoby ich każdego dnia, gdyby nie rodzice dzieci uczestniczących. Dziękujemy. Podziękowania kierujemy również do Zespół Szkół w Górznie i Liceum Ogólokształcące SPSK w Górznie za logistyczne wsparcie dla wolontariuszek.


reklama

Źródło: GOK Górzno

PROJEKTOR - wolontariat studencki/fot. GOK Górzno:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama