SP w Świedziebni

sobota, 10 czerwca 2017 r., godz. 11:20  |  Wersja do druku

Praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. Obecnie strażackie samochody ratownicze wyjeżdżają do wszystkich tragicznych zdarzeń. Aby ich praca była bezpieczna są wyposażani w nowoczesny sprzęt, a sami szkolą się w ratownictwie sanitarnym. Przedszkolaki ze Świedziebni mogły więc zobaczyć czynności ratownicze i dowiedzieć się jak udzielać pomocy przedmedycznej.

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego szkoły w Świedziebni wybrały się siedziby do Straży Pożarnej w Rypinie, żeby poznać pracę strażaka. Dzieci zwiedziły budynek jednostki, poznały samochody ratownicze oraz sprzęt który się w ich znajdował.

Strażacy opowiedzieli o wyposażeniu aut, pokazywali węże, prądownice i wszystko co znajduje się w wyposażeniu wozów i czego strażacy używają w swojej pracy. Dużą radość sprawiło dzieciom oglądanie działania sikawki z różnego rodzaju strumieniem wody oraz przymierzanie hełmów strażackich.

Praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. Obecnie strażackie samochody ratownicze wyjeżdżają do wszystkich tragicznych zdarzeń: wypadków drogowych, powodzi, katastrof. Aby ich praca była bezpieczna są wyposażani w nowoczesny sprzęt, a sami szkolą się w ratownictwie sanitarnym i udzielaniu poszkodowanym pierwszej pomocy. Przedszkolaki mogły więc zobaczyć czynności ratownicze i dowiedzieć się jak udzielać pomocy przedmedycznej. Zdobyta przez dzieci wiedza być może sprawi, że kiedyś zasilą strażackie szeregi by nieść pomoc innym.

Dzięki temu spotkaniu maluchy mogły przekonać się, że być strażakiem to bardzo odpowiedzialna funkcja. Po wycieczce oczywiście każdy z nich chciał zostać strażakiem.

W dniu 23 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Świedziebni brali udział w Gminnym Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym.

Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe w Janowie i Świedziebni. Uczniowie szkoły w Świedziebni zaprezentowali się świetnie zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców w trójboju, jak i czwórboju.

Wyniki indywidualne

Dziewczęta – trójbój