Zaloguj się | Rejestracja

Gimnazjum w Świedziebni

czwartek, 18 maja 2017 r., godz. 07:14  |  Wersja do druku

Gimnazjaliści ze Świedziebni znaleźli się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Gazetę Szkolną "Nasza Gazeta". Był to konkurs zorganizowany przez Gazetę Wyborczą, TVP3 Katowice oraz Polskie Radio Katowice. Finał konkursu odbył się 15 maja w Pałacu Młodzieży w Katowicach.Przedstawiciele naszej szkolnej redakcji Młodego Reportera pojechali tam wraz z opiekunem Szkolnego Koła Dziennikarskiego - p. Anną Manelską. Uczestniczyliśmy w gali rozdanie nagród dla najlepszych gazet szkolnych. Nasz Młody Reporter uplasował się na trzecim miejscu, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż zasięg tego konkursu był ogromny.

Zgłoszono ponad 200 gazetek z całej Polski. Na uroczystość przybyli przedstawiciele szkół z całego kraju, m. in. z Zamościa, Szczecina, Białegostoku, Koszalina, Bydgoszczy, Łodzi, Lublina i… Świedziebni. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale przede wszystkim wielka satysfakcja, że wieloletnia praca nad tym, aby szkolna gazetka była ciekawa, została zauważona i doceniona.

A oceny takiej dokonało profesjonalne jury, w skład którego weszli: pani Ewelina Kosałka-Passia, dziennikarka Polskiego Radia Katowice, pan Przemysław Jedlecki, dziennikarz Gazety Wyborczej oraz pan Marcin Jałowy, dziennikarz z TVP 3. Po uroczystości wręczenia nagród laureaci konkursu uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez dziennikarzy radiowych, a więc było to dla nas kolejne nowe doświadczenie.

Dla wielu młodych reporterów ze Świedziebni był to pierwszy wyjazd do Katowic, zatem wykorzystaliśmy okazję, aby zwiedzić najciekawsze miejsca w tym mieście. Udaliśmy się na krótką wycieczkę po Śródmieściu.


reklama

Źródło: Anna Manelska

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama