Zaloguj się | Rejestracja

I Bieg Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy"

czwartek, 09 lutego 2017 r., godz. 14:38  |  Wersja do druku

W sobotę, 4 marca w Górznie odbędzie się I Bieg Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy". Organizacja biegu nawiązuje do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszyscy jego uczestnicy otrzymają niepowtarzalny, pamiątkowy medal za udział.Organizatorami biegu są: Urząd Miasta i Gminy Górzno, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno, Zespół Szkół w Górznie oraz Chiptiming.pl Arek Popławski. Honorowy patronat nad imprezą objął dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Jacek Karczewski.

Współorganizatorami są: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brodnica, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy i Brodnickie.travel.

Celem imprezy jest popularyzacja wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy Wyklętych, promowanie biegania i zdrowego stylu życia, integracja mieszkańców Trójstyku i popularyzacja walorów przyrodniczo-turystycznych Nadleśnictwa Brodnica.

Impreza ma charakter niekomercyjny i otwarty. Do wyboru będą przygotowane trzy trasy:
  • Trasa1 - 10,53 km, nawierzchnia szutrowa, kamienista, fragmentami miękka, leśna. Trasa będzie oznakowana co 1 km. Start leśniczówka Górzno, meta leśniczówka Ruda. Start biegu o godzinie 12:00.
  • Trasa 2 - 196,3 m, nawierzchnia szutrowa, kamienista, fragmentami miękka, leśna. Start i meta przy leśniczówce Ruda. Start biegu o godzinie 13:30.
  • Trasa 3 - 1963 m, nawierzchnia szutrowa, piaszczysta, leśna. Start i meta przy leśniczówce Ruda. Start biegu o godzinie 14:00.

Wszyscy uczestnicy otrzymają niepowtarzalny, pamiątkowy medal za udział w biegu. Start w biegu głównym jest odpłatny, część wpisowego zostanie przekazana na potrzeby Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Udział na pozostałych dystansach jest bezpłatny.

Start do biegu głównego odbędzie się przy leśniczówce Górzno, pozostałe dystanse wokół leśniczówki Ruda. Pomoc i wsparcie przy organizacji zadeklarował dyrektor Nadleśnictwa Brodnica nadleśniczy Henryk Kapusta.

Rejestracja: www.chiptiming.pl

Więcej informacji o biegu na stronie: http://biegplutonow17.chiptiming.pl/

Regulamin

Wszystkich miłośników biegania, osoby którym bliskie są ideały walki i życia bohaterów tych czasów zapraszamy do Górzna.

Osoby które chciałyby włączyć się w uświetnienie wydarzenia np. oprawę artystyczną, grupy rekonstrukcyjne - zaprasza do współpracy Robert Sargalski - dyrektor biegu tel. 504 188 145 e-mail: sargalski66©wp.pl.


reklama

Źródło: Robert Sargalski, chiptiming.pl

I Bieg Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy":


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama