Nocne czytanie w Małkach

sobota, 15 października 2016 r., godz. 12:23  |  Wersja do druku

Szkoła Podstawowa w Małkach od czterech lat promuje głośne czytanie. Na początku był Tydzień Głośnego Czytania. W następnym roku szkoła zorganizowała akcję "Nocne Czytanie", która bardzo się spodobała. W tym roku szkolnym wieczorne spotkanie odbyło się w dniu 7 października, tradycyjnie w trakcie Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

O godz. 18:00 uczniowie zaopatrzeni w śpiwory, poduszki, ulubione maskotki oraz dobry humor, zajmowali miejsca na sali gimnastycznej. Akcja cieszyła się dużą popularnością i została zorganizowana, jak co roku, przez nauczycielki: Marię Jakubowską i Annę Komorską oraz bibliotekarkę Grażynę Muzalewską.

Nocne czytanie wspomagane było przez dyrektora Jana Jakubowskiego oraz nauczycieli: Lenę Pietrkiewicz, Annę Sowińską, Beatę Klonowską, Arkadiusza Kanieckiego i Marka Piotrowskiego. W tym przedsięwzięciu wzięli udział prawie wszyscy uczniowie szkoły. Przybyłe dzieci oraz zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły.

Uczestnicy spotkania, w bajkowej scenerii słuchali baśni, bajek, książek z dzieciństwa - które czytali zaproszeni goście: posłowie na Sejm RP Zbigniew Sosnowski i Paweł Szramka, wójt gminy Bobrowo Paweł Klonowski, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, prezes Stowarzyszenia Aktywna Gmina Agnieszka Kowalska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Anna Jamroży, pracownik ds. oświaty Urzędu Gminy Bobrowo Beranadetta Krasucka, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brodnicy Martyna Tomella, radna gminy Bobrowo i przewodnicząca KGW w Małkach Irena Czupryńska, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzybnie Konstanty Jamroży, sołtys wsi Wymokłe Alina Prokopowicz i strażnik gminny Dawid Jasiński.

W trakcie imprezy zostały wręczone nagrody za konkurs ,"Głośnego Czytania" oraz każdy z uczestników otrzymał ,"Order Uśmiechu" z okazji Światowego Dnia Uśmiechu. Uwieńczeniem imprezy była bajka, którą wszyscy obejrzeli tuż przed 23:00. Przygoda z nocnym czytaniem zakończyła się o godz. 24:00.

Nocną imprezę wsparli rodzice, którzy przygotowali dla dzieci kanapki, gofry, sandwiche, napoje i słodycze oraz zaproszeni goście. Dzieci otrzymały piłki, cukierki i książkę z baśniami.

Źródło: Sylwia Jastrzębska UG Bobrowo