Biesiada Seniorów w Gorczenicy

niedziela, 25 września 2016 r., godz. 14:01  |  Wersja do druku

O tym, że jesień życia może także być kolorowa i wesoła można się było przekonać w niedzielę, 25 września w Gorczenicy, gdzie seniorzy śpiewali na szesnastej z kolei Biesiadzie Kulturalnej Seniorów. Wzięło w niej udział 27 zespołów wokalnych, w tym dwie kapele, jeden duet i jeden chór.

Coroczne Biesiady Kulturalne Seniorów są okazją do przedstawienia dorobku artystycznego klubów i zespołów. Każdego roku zgłaszają się formacje nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale również z województw ościennych. Bywają też goście spoza granic naszego kraju. Biesiada służy wymianie doświadczeń, ale jest także okazją do corocznej wspólnej zabawy i kultywowania tradycji regionalnych.

Biesiada ma charakter przeglądu, a towarzyszą jej kiermasz z rękodziełem artystycznym oraz kiermasze kulinarne, na których można się smakowicie posilić. Organizatorami Biesiady Kulturalnej Seniorów są: Gminna Biblioteka Publiczna w Szczuce z kierownikiem Małgorzatą Zarembską i wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski.

Pomysłodawcą i inicjatorem tej imprezy jest Stefan Czupryński, który przez ten czas służy pomocą i radą, aktywnie uczestnicząc w pracach organizacyjnych. Przez pierwsze cztery lata biesiada miała charakter konkursu, a obecnie jest przeglądem. Dzięki wójtowi, pracownikom Urzędu Gminy Brodnica, GOPS-u, biblioteki, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gorczenicy, gronu nauczycielskiemu, pracownikom administracji i obsługi, młodzieży szkolnej, która opiekuje się zespołami podczas biesiady, Radzie Rodziców, paniom z KGW i sponsorom, coroczne biesiady udają się znakomicie.

Wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski witając gości powiedział:

- Szanowni Państwo bardzo się cieszę, że tak wiele zespołów podjęło nasze zaproszenie i bierze udział w biesiadzie. Chciałbym w sposób szczególny podziękować stałym gościom, w tym posłowi Zbigniewowi Sosnowskiemu, który podobnie jak ja, praktycznie od początku bierze udział w naszych biesiadach. Dziękuję także innym osobom, które przyjęły zaproszenie. Jestem też ogromnie wdzięczny naszym radnym, którzy corocznie godzą się na to, aby w naszym budżecie znalazły się środki na przygotowanie tych spotkań. Idea, która przyświeca Gminie przy organizacji imprezy jest zwykła i powszechna. Chcemy otworzyć się na osoby w wieku dojrzałym, stworzyć im chwilę radości na terenie naszej gminy. Myślę, że w Szkole Podstawowej w Gorczenicy udaje się to bardzo dobrze.

Honorowy patronat nad imprezą objęli wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski i starosta brodnicki Piotr Boiński.

W Biesiadzie wzieli udział:
  • Karbowianie z Karbowa
  • Czerwone Korale z Kruszynek
  • Szczupanki ze Szczuki
  • Ani Babki z Kurzętnika

Biesiada Seniorów w Gorczenicy: