Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

sobota, 20 sierpnia 2016 r., godz. 10:41  |  Wersja do druku

Coraz bliżej do jesieni. Wprawdzie słońce jeszcze mocno świeci, ale kalendarz nieubłaganie pokazuje koniec wakacji. A tym samym zaczyna się sezon na wrzosy, które mogą pięknie przyozdobić nasz ogród i balkon. Są one bardzo popularne i trudno bez nich wyobrazić sobie jesień. Ale wrzosy kwitną już od końca lipca.

Wielkimi krokami zbliża się jesień. A jesień to czas wrzosów. Od kilku lat są one coraz bardziej popularne i trudno jest wyobrazić sobie bez nich jesień. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pierwsze odmiany zakwitają już pod koniec lipca, zaś najpóźniejsze kwitną praktycznie do grudnia.

Wrzosy to rośliny kwaśnolubne, oznacza to, że lubią kwaśną ziemię, czyli taką która ma pH 4,5-5. W innej glebie roślina ta zamiera. Oznacza to, że wrzosy powinniśmy sadzić w torfie kwaśnym lub ziemi do różaneczników. Ponieważ torf bardzo szybko się przesusza można mieszać go z ziemią ogrodową.

Ponieważ wrzosy mają płytki system korzeniowy (około 15 cm), należy więc wykopać mały dołek, nasypać torfu, wymieszać go z ziemią ogrodową i wsadzić roślinę. Wrzosy można obsypać korą, która pomaga utrzymać wilgoć.

Wrzosy w naturze nie potrzebują bogatego nawożenia, stąd też nadmierne nawożenie może dać więcej szkody niż korzyści. W sezonie kwitnienia można podać nawóz dolistny z mikroelementami, który sprawi, że roślina będzie miała ładny kolor i będzie dłużej kwitła.

Wrzosy naturalnie występują na stanowiskach słonecznych i półsłonecznych. Wrzosy, które wyrosły w Polsce dobrze znoszą nasz klimat, gorzej jest z tymi z holenderskich szklarni. Na wszelki wypadek dobrze jest okrywać je zimą - igliwiem, kartonami lub agrowłókniną. Zimą ich nie podlewamy.

Wrzosy należy przycinać pod przekwitniętym pędem. Gdybyśmy wrzosów nie przycięli, to kwiaty na dole uschłyby, tworząc niezbyt estetyczne „gniazdko”.

W Centrum Ogrodniczym "Działkowicz" możemy kupić piękne okazy, które będą cieszyć nasze oczy w tym jesiennym okresie.

W dalszym ciągu grillujemy na powietrzu, a wszystkim tym, którym sprzęt się wysłużył polecamy zakup nowego. W DZIAŁKOWICZU jest w czym wybierać, a ceny są przystępne. Praktycznym gospodyniom polecamy akcesoria niezbędne do robienia przetworów, bowiem sezon cały czas w pełni.

W ofercie jest też przez cały letni sezon szeroka gama roślin, które można ciągle sadzić w ogrodach i na balkonach, jednak należy pamiętać o tym, by zapewnić im odpowiednią ilość wilgoci, szczególnie w okresie upalnym.

Centrum Ogrodnica DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-18:00. w soboty od 8:00-16:00.

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca: