Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

wtorek, 16 sierpnia 2016 r., godz. 09:19  |  Wersja do druku

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku (SWPW) to uczelnia kształcąca na wysokim, europejskim poziomie. Dokłada wszelkich starań, by sprostać wymaganiom współczesnego świata. Jest jedną z najstarszych niepaństwowych uczelni w Polsce. SWPW to jednostka macierzysta w Płocku oraz filie w Iławie i Wyszkowie.

Od października 2016 roku w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku będzie można podjąć studia na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, pedagogika, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Proponujemy także blisko 50 zakresów studiów podyplomowych.

W ramach prowadzonych kierunków zapraszamy na nowe specjalności, które są odpowiedzią uczelni na zapotrzebowanie rynku pracy. Wśród nich odnaleźć można:
  • e-administrację,
  • administrację gospodarczą,
  • administrację bezpieczeństwa publicznego,
  • obronę narodową,
  • zarządzanie wiedzą i innowacjami,
  • bezpieczeństwo i higienę pracy.

Bezsprzecznym hitem są dwie specjalności związane z odnawialnymi źródłami energii tj. systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii na kierunku informatyka (studia inżynierskie) oraz zarządzanie odnawialnymi źródłami energii na kierunku zarządzanie (studia magisterskie). Włodkowic jest jedyną uczelnią w regionie oferującą podjęcie studiów dotyczących odnawialnych źródeł energii. Dostępne są one zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. W procesie przygotowania nowych specjalności Wydziały współpracowały z ekspertami z dziedziny odnawialnych źródeł energii.

Systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii oparte będą o budowę i infrastrukturę w budynkach OZE oraz automatykę, sterowanie, budowę i eksploatację urządzeń OZE. Studenci będą mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii dystrybucji i magazynowania energii oraz rynku energii odnawialnej w Polsce.

Absolwent specjalności Zarządzanie odnawialnymi źródłami energii nabędzie specjalistyczną wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii. Pozna ich znaczenie w gospodarce, a także uwarunkowania prawne i środowiskowe, dotyczące ich wykorzystania. Absolwent specjalności nauczy się diagnozować, analizować i rozwiązywać problemy związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Zdobędzie usystematyzowaną wiedzę i umiejętności związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem funkcjonującym w branży OZE. Nabędzie umiejętności oceny ekonomicznej inwestycji związanych z wykorzystywaniem energii ze źródeł odnawialnych oraz pozyskiwania środków z funduszy wspierających te inwestycje. Pozna metody analizy potencjału energetycznego regionu z uwzględnieniem zasobów energii w źródłach odnawialnych. Nauczy się zarządzać projektami inwestycyjnymi w tym obszarze.

Duże znaczenie ma dla nas zapewnienie studentom płynności edukacyjnej. I tak np. absolwentów kierunku Informatyka zapraszamy na studia magisterskie na Grafice i mediach w edukacji lub Informatyce w zarządzaniu. Studenci z tytułem inżyniera mile widziani są na specjalności uruchomionej z myślą o nich – zarządzaniu odnawialnymi źródłami energii.

Nowością 2016 na wychowaniu fizycznym jest możliwość zdobycia dyplomu Trenera personalnego fitness i wellness, instruktora sportu oraz instruktora wychowania fizycznego w grupach dyspozycyjnych. Absolwent tego kierunku oprócz specjalności podstawowej otrzymuje równolegle dodatkowe uprawnienia.

Włodkowic jako uczelnia o profilu praktycznym kładzie duży nacisk na maksymalizację liczby zajęć o charakterze praktycznym. Studenci Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego w ramach toku studiów, mogą ukończyć praktyczno-umiejętnościowe przeszkolenia:
  • kurs ITR i uzyskać Certificate of Basic Safety Training in Personal Survival Techniques w zakresie podstawowych Indywidualnych Technik Ratunkowych na wodzie zgodnie z wymaganiami prawidła VI/1Konwencji STCW,
  • podstawowy kurs w manewrowaniu łodziami ratunkowymi,
  • podstawowy kurs płetwonurkowania,
  • podstawowe szkolenie spadochronowe,
  • kurs strzelania bojowego (kbkAK, PW, PM) oraz walki w bliskim kontakcie zakres I,
  • kurs w posługiwaniu się pałką tonfa oraz z walki w bliskim kontakcie zakres II.

Logo szkoły:

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą kierunków studiów na stronie www.wlodkowic.pl oraz w siedzibie SWPW w Płocku przy Al. Kilińskiego 12.

Źródło: Artykuł promocyjny