Zaloguj się | Rejestracja

Narodowe Święto Niepodległości w Szczuce

poniedziałek, 13 listopada 2023 r., godz. 10:57  |  Wersja do druku

W piątek 10 listopada br. w szkole w Szczuce odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Święto to obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę.W uroczystym apelu wzięli udział: Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski, radni Rady Gminy Brodnica: Kamila Maciejewska, Kazimierz Piotrkowski, Rafał Roman, dyrektor Gminnej Biblioteki w Szczuce Joanna Bonawenturska, prezes Fundacji Brama Epok Joanna Kalenik, przedstawiciele Rad Sołeckich: ze Szczuki Anita Berent, z Szymkowa Teresa Ojewska i z Cieląt Emilia Liszewska, przedstawiciele OSP Szczuka prezes Eugeniusz Jakubowski, wiceprezes Kacper Osiński, członkinie KGW Szczuka: Barbara Jakubowska, Barbara Berent, Maria Gryza, Anna Rutkowska, przedstawiciele Rad Rodziców: Agnieszka Drumińska, Iwona Bakuła - Roman, Agnieszka Gąsiorowska, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz uczniowie.

Część artystyczna przygotowana przez Zofię Matuszewską i Justynę Krauzę zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Po apelu uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, w imieniu wójta gminy Brodnica i szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Poległych w Szczuce. Na pamiątkę tego wydarzenia wkopano dąb przed halą sportową, a uczniowie i zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę "Narodowe dziedzictwo" przygotowaną przez Elżbietę Krajnik, Joannę Bonawenturską i Łukasza Tomellę. Znalazły się na niej między innymi książki o tematyce historycznej, sprzęty i narzędzia codziennego użytku z XX wieku. O symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, a uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w grze historycznej "11 pytań na 11 listopada" przygotowanej przez nauczyciela historii.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Narodowe Święto Niepodległości w Szczuce/fot. nadesłane:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej