Konkurs na projekt muralu w gminie Brodnica

wtorek, 14 grudnia 2021 r., godz. 08:51  |  Wersja do druku

W gminie Brodnica głoszono wyniki konkursu "Wielka Księga Projektów Murali" pod Honorowym Patronatem wójta Adama Zalewskiego oraz dyrektora Zenona Matuszewskiego dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce oraz Szkoły Filialnej w Cielętach.

Konkurs rozstrzygnęła 5 osobowa komisja. Wybór był bardzo trudny, bo każda praca jest niezwykła i niepowtarzalna.

Miejsce I - Michalina Pesta
Polska to pola uprawne, góry, jeziora, lasy. To także miasta, wsie i niebo nad nimi. Wszystkie elementy tworzą naszą Ojczyznę. I nagroda za ucięcie tematu i niekonwencjonalne połączenia różnych obszarów życia. Widzimy taki mural na ścianie szczytowej dużego wieżowca w każdym miejscu w Polsce.

Miejsce II - Lena Foksińska
W tym projekcie urzekło nas ukazanie Ojczyzny tuż na wyciągnięcie ręki - wywieszajmy nasze barwy narodowe, flagi, z odwagą! Celebrujmy mieszkanie w Niepodległej! Ten mural można symbolicznie przenieść na każdy dom - namalować na nim flagę już na zawsze.

Miejsce III - Wiktor Orzepowski
Jest to projekt, w którym prostota wykonania niesie za sobą potężny ładunek emocji. Mural, ze względu na dwubarwną kolorystykę pasowałby praktycznie do każdej ściany.

Nagrody dodatkowe

Nagroda za kreatywność - Marcelina Chomiak
Nagroda za dokładność - Izabela Suchocka
Nagroda za kolorystykę - Julia Przeracka
Nagroda za ukazanie miasta - Karol Gołkowski
Nagroda za pomysł nawiązujący do istniejącego muralu - Katarzyna Stawicka
Nagroda za ciekawe ujęcie tematu - Tomasz Pachulski
Nagroda za podkreślenie symboli na tle przyrody - Dominik Faraś

Okładka książki - Wyróżnienie za doskonałe odwzorowanie muralu - Andżelika Stawicka

Wyróżnienia - imiona dzieci w kolejności alfabetycznej:
Wyróżnienie za ukazanie krain geograficznych - Alan Krzyżanowski
Wyróżnienie za piękne serduszka - Weronika Szymańska
Wyróżnienie za wojskowy styl - Zofia Kacperek
Wyróżnienie za ważne dla Polaków słowa - Zuzanna Blonkowska

Projekt "Nasza Niepodległość – Nasze Dziedzictwo" dofinansowano ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu "Niepodległość to Nasza Sprawa". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody i dyplomy, a wszystkie prace trafią do pamiątkowej książki.

Konkurs na projekt muralu w gminie Brodnica:

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Joanna Kalenik Fundacja Brama Epok

Dzialkowicz.jpg