Zaloguj się | Rejestracja

Targi Pracy 2021 w Brodnicy

środa, 20 października 2021 r., godz. 07:55  |  Wersja do druku

Młodzieżowe Centrum Kariery, Hufiec Pracy i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, to organizatorzy targów pracy, które odbyły się w dniu 19 października w szkolnej auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, przy ulicy Mazurskiej 28.Targi pracy to okazja do spotkania osób szukających zatrudnienia i przedstawicieli firm rekrutujących pracowników. Dla osób szukających zatrudnienia stanowi realną pomoc w znalezieniu pracy, a firmom daje możliwość umocnienia wizerunku solidnego pracodawcy i wzrostu rozpoznawalności na rynku pracy. Umożliwia także dotarcie do interesujących kandydatów.

Na targi warto wybrać się, gdy jest się uczniem, bo można dowiedzieć się, jak najlepiej rozpocząć karierę i w jaki sposób przystąpić do poszukiwania pierwszej pracy. Wybór kierunku rozwoju nie jest łatwy, dlatego dobrze jest posiadać wiedzę na temat branży. Podczas targów można poznać również trendy aktualnie obowiązujące na rynku pracy i dzięki temu zaplanować swoją ścieżkę edukacji czy rozwoju tak, aby stać się atrakcyjnym kandydatem dla wybranego pracodawcy.

W Brodnicy Targi Pracy "Praca drogą do sukcesu" odbyły się w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, przy ulicy Mazurskiej 28 i zgromadziły liczne grono wystawców i uczniów szkół poszukujących ciekawych ofert. Targi były skierowane do młodzieży uczącej się i poszukującej pracy, a głównym ich celem było przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy

Wicestarosta brodnicki Stanisław Kosakowski, obecny na targach, powiedział: - To bardzo ważne, że w tej szkole kształcącej na potrzeby brodnickiego rynku pracy i nie tylko, spotykają się pracodawcy i przyszli pracownicy. Ta niezwykle cenna inicjatywa staje się tradycją, którą należy kontynuować. Za targi pięknie dziękuję organizatorom, a młodzieży mówię - korzystajcie z obecności wystawców, może uda się wynegocjować dobry kontrakt.

Grażyna Moszczyńska, doradca zawodowy z MCK w Brodnicy opowiedziała nam o idei targów: - Targi Pracy zostały zorganizowane z myślą o osobach poszukujących pracy i o pracodawcach. Chcemy umożliwić w jednym miejscu spotkanie się osób poszukujących pracy i osób młodych, które chcą wybrać zawód. A pracodawcom chcemy pomóc w znalezieniu potencjalnego pracownika, bo nie ukrywajmy, że na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego będzie za chwilę najwięcej absolwentów z kwalifikacjami zawodowymi i wyuczonym zawodem. I tak naprawdę ci właśnie absolwenci mają szansę na znalezienie pracy, bo mają "fach w ręku". Nie mieliśmy problemu ze znalezieniem pracodawców, bo firmy chyba się borykają ze znalezieniem i utrzymaniem pracownika. Szukają też okazji, żeby pokazać, że ich firma jest rozwojowa, ciągle tworzy nowe miejsca pracy i potrzebuje osób z kwalifikacjami na poziomie technikum i szkoły branżowej. Widzę tu również dużo uczniów ze szkół podstawowych, bo mają oni możliwość poznać pracodawców oferujących miejsca na praktyczną naukę zawodu. Na wiosnę planujemy kolejne targi, jeszcze większe - połączymy pracę z edukacją, a więc będą to targi edukacji i pracy.

W inauguracji targów oprócz przedstawicieli Powiatu Brodnickiego - wicestarosty Stanisława Kosakowskiego i przewodniczącego rady Romana Pytlasińskiego, uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Paweł Szramka, dyrektor CKZiU w Brodnicy Jacek Gniadkowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Wiesław Łupina, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brodnicy Hanna Królikowska oraz pedagodzy i nauczyciele lokalnych szkół. Otwarcia targów dokonały Grażyna Moszczyńska, doradca zawodowy MCK w Brodnicy oraz Małgorzata Taranowicz, wojewódzki komendant OHP w Toruniu.

Targi Pracy 2021:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej