Gmina Brzozie

poniedziałek, 14 czerwca 2021 r., godz. 07:56  |  Wersja do druku

Po sobotniej nawałnicy, w niedzielę, 13 czerwca pogoda na szczęście dopisała. Przy słońcu wyglądającym zza chmur, uroczyście przecięto wstęgę oddając do użytku miejsce wypoczynku, sportu i rekreacji w Wielkim Leźnie.

Mieszkańcy Wielkiegi i Małego Leźna doczekali się miejsca w którym można wypocząć, pograć w piłkę i zażyć prawdziwej rekreacji. W niedzielę, 13 czerwca uroczyście przecięto wstęgę, oddając tym samym miejsce do użytku mieszkańcom. Ale to jeszcze nie koniec, bo jak zapewniła wójt, jeszcze w tym roku wkrótce powstanie tu wiata wypoczynkowa i plac zabaw dla dzieci, a także w miarę możliwości uzyskania dodatkowych środków, będą dalsze inwestycje.

Na boisko i zaplecze socjalne oraz strefę aktywności sportowej wydano 280 000 zł, z czego 170 000 zł pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska otwierając uroczystość podziękowała Radzie Gminy Brzozie wraz z przewodniczącą Marią Florkiewicz, za zaangażowanie, pomoc i poparcie, bez których nie udałoby się tak wiele osiągnąć.

Korzystając ze spotkania zapytaliśmy wójt Danutę Kędziorską-Cieszyńską o dalsze plany inwestycyjne, przy tegorocznym, rekordowym budżecie:

- Czas pandemii dał się wszystkim we znaki, przełożyło się to też na negatywne relacje międzyludzkie, również na terenie naszej gminy. Zabrakło spotkań, dlatego cieszę się, że nareszcie mogliśmy się spotkać na świeżym powietrzu, a tym bardziej, że dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie miejsce wypoczynku, sportu i rekreacji w Wielkim Leźnie. To ważne, żeby nawet te mniejsze miejscowości miały miejsca, gdzie mieszkańcy mogą się spotykać, rozwijać i aktywnie spędzać czas. Planujemy kontynuować, i jak już mówiłam na wstępie, w tym roku powstanie tu jeszcze wiata wypoczynkowa i plac zabaw. dla najmłodszych. Myślę, że jest to bardzo potrzebne, żeby w takich miejscach można było spotykać się całymi rodzinami.

Planujemy już kolejne wydarzenia na terenie gminy. W Brzoziu będzie Festyn Rodzinny 26 czerwca, a w Jajkowie 27 czerwca, kiedy to nastąpi uroczyste otwarcie miejsca rekreacji i wypoczynku. W każdym roku inwestujemy, cały czas się u nas coś dzieje, w tym roku mamy rekord, jeżeli chodzi o inwestycje, w budżecie mamy zabezpieczone 4 mln złotych. Liczę, że do końca roku zwiększymy jeszcze nasz budżet o 1 mln złotych i będziemy dalej inwestować. W tym roku powstanie jeszcze droga asfaltowa z Małego Głęboczka w stronę Trepek, na ten cel udało nam się pozyskać 50% dofinansowania z Funduszu Dróg, czyli prawie 50 000 zł. Budujemy przedszkole w Jajkowie, na ten cel pozyskaliśmy 900 tys zł z Funduszu Inicjatyw Lokalnych, czyli 100% inwestycji zostanie wykonanych ze środków zewnętrznych. Planujemy także wiele placów zabaw, wiat wypoczynkowych, a także zagospodarujemy plażę w Wielkim Głęboczku. Czekamy na ostateczne decyzje Wód Polskich, ponieważ to ich teren i jeżeli uzyskamy pozytywną odpowiedź, to jeszcze w tym roku zainwestujemy środki. Realizujemy budowę chodników z Funduszów Sołeckich, cały czas się u nas coś dzieje i na tym jeszcze nie koniec.

Działamy aktywnie również w sferze społecznej, mam tu na myśli Klub Seniora, niedawno dojechała do nas sauna mobilna, będziemy jej używać i będziemy mieć specjalne turnusy rehabilitacyjne dla seniorów. Ten klub to strzał w "10", na ten cel pozyskaliśmy przeszło 600 000 zł z RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ale także z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na stworzenie infrastruktury do spotkań. W tym roku jesteśmy już po przetargu, podpisaliśmy umowę i do końca lipca powstaną dwie nowe sale w Klubie Seniora. Będą to sale sportowo-rehabilitacyjna i sala wystawowa. Myślę, że zwiększona przestrzeń w klubie przyczyni się do zwiększenia komfortu naszych seniorów. Jako włodarz tej gminy, wspólnie z pracownikami i Radą Gminy Brzozie wraz z przewodniczącą wzajemnie się wspieramy i to z pewnością sprzyja inwestycjom. Mamy bardzo dużo planów, ale i potrzeb mieszkańców jest wiele, staramy się inwestować równomiernie, bo wszędzie mieszkają tacy sami ludzie.

Festyn Rodzinny w Wielkim Leźnie:

Dzialkowicz.jpg