Zaloguj się | Rejestracja

Jabłonowo Pomorskie

piątek, 30 października 2020 r., godz. 07:49  |  Wersja do druku

W gminie Jabłonowo Pomorskie powstało nowe sołectwo. Mieszkańcy miejscowości Płowężek z prawdziwą determinacją walczyli o jego powstanie. Od wielu lat wnioskowali o umożliwienie im samodzielnego podejmowania decyzji w sprawach dotyczących ich miejscowości i w końcu się udało.Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego radni zadecydowali, że w gminie powstanie nowe sołectwo Płowężek. Decyzja, którą ostatecznie podjęła Rada Miejska, jest ostatnim elementem całego procesu związanego z wyodrębnieniem nowego sołectwa.

W grudniu 2019 r. w Płowężku odbyło się spotkanie mieszkańców z władzami miasta i gminy. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski uwzględnił wszystkie przedstawione argumenty, udzielił poparcia i wystąpił do Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego o wyłączenie miejscowości Płowężek ze struktur dotychczasowego sołectwa Adamowo i jednocześnie utworzenia sołectwa Płowężek. Radni jednogłośnie zaakceptowali wniosek mieszkańców i zdecydowali o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w tej sprawie.

Podczas XXVI Sesji Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego podjęto Uchwałę Nr XXVI/154/20 Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego z dnia 22 października 2020 r. w sprawie utworzenia i nadania statutu sołectwa Płowężek. Miejscowość Adamowo została włączona do sołectwa Buk Pomorski. Nowe sołectwo zacznie funkcjonować od dnia 1 stycznia 2021 r.


reklama

Źródło: UMiG Jabłonowo Pomorskie

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej